Komunikat prasowy: Nowi goście Akademii Sztuk Przepięknych na 24. Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie

Komunikat prasowy

Himalaista Janusz Gołąb, Komediowe Show Hipnozy, pokaz filmu "Najlepszy" Łukasz Palkowskiego, stand-up oraz inne atrakcje na Akademii Sztuk Przepięknych! 

Znamy kolejnych gości i artystów, który odwiedzą Akademię Sztuk Przepięknych na tegorocznej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Jurek Owsiak, w trakcie cotygodniowej audycji "Zaraz Będzie Ciemno" w Antyradiu, ogłosił, że z festiwalowiczami spotka się himalaista Janusz Gołąb (uczestnik Narodowej Zimowej Wyprawy na K2), a na Akademii będzie można wziąć udział w pokazie filmu "Najlepszy" (w reżyserii Łukasza Palkowskiego), stand-upie oraz Komediowym Show Hipnozy. 

Pełen line-up tegorocznej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata można znaleźć na oficjalnej stronie www.polandrockfestival.pl.

JANUSZ GOŁĄB

Członek Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 w 2018 roku. Wspina się od 1986 roku. Jest zasłużonym alpinistą, himalaistą, taternikiem oraz pierwszym zimowym zdobywcą ośmiotysięcznika Gaszerbrum I. Członek Klubu Wysokogórskiego Gliwice i kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu. 

Za wybitne osiągnięcia sportowe został odznaczony Złotym Medalem i Złotym Krzyżem Zasług. Wraz z Jackiem Fluderem i Stanisławem Piecuchem stworzył zespół wspinaczkowy, który zyskał przydomek „Dream Team". Później dołączył do nich Grzegorz Skorek (w latach 1978-2004). Ekipa ta w latach 90 XX w. i na początku XXI w. dokonała serii najznakomitszych w historii polskiego alpinizmu wspinaczek o charakterze alpejskim. Od 2008 r. był członkiem Kapituły Nagrody Środowisk Wspinaczkowych „Jedynka" i pełnił tę funkcję aż do jej rozwiązania. 

Był także członkiem komisji wypraw przy Polskim Związku Alpinizmu oraz sprawował funkcję vice prezesa do spraw sportowych w Klubie Wysokogórskim w Gliwicach.

  • 1997 – Samotne wejście wschodnią ścianą na najwyższą górę obu Ameryk Aqongaguę (6960m). Wejście odbywało się w stylu non stop i zajęło 23 godziny;
  • 1999 – Poprowadzenie nowej, ekstremalnie trudnej drogi na wielkiej wschodniej ścianie Kedar Dome w Himalajach (Gharwal). Przejście trwało 16 dni;
  • 2002 – Ekstremalne wspinaczki na Alasce przy lodowcu Buckskin – m.in. pierwsze przejście lewego filara na Bear Tooth;
  • 2003 – Próba zdobycia tego jednego z nielicznych dziewiczych siedmiotysięczników Karakorum – Kunyang Chhish East (7400 m) stylem alpejskim;
  • 2000 – Pierwsza Polska wyprawa wspinaczkowa na Grenlandię praz poprowadzenie nowej drogi Planeta Spisek (VIII-, A3+, 10 dni) na Szczycie Nalumassortoq;
  • 2004 – Wraz z Grzegorzem Skorkiem zaatakował ponad 2 km wysokości bardzo trudną północną ścianę Chan Tengri (7010 m) z zamiarem poprowadzenia nowej drogi. W trakcie załamania pogody, podczas wycofywania się ze ściany, doszło do tragedii. 18 lipca Grzegorz Skorek w czasie zjazdów spadł wraz z blokami skalnymi, z których zbudowane było stanowisko. Janusz Gołąb poturbowany przez trzy lawiny w ciągu dziewięciu zjazdów, mimo kontuzjowanej nogi, osiągnął podstawę ściany, gdzie zabiwakował bez sprzętu, a następnego dnia dotarł do bazy;
  • 2012 – Pierwsze zimowe wejście na Gaszerbrum I (wraz z Adamem Bieleckim). Wejścia dokonano bez użycia tlenu;
  • 2014 – Zdobycie K2 (8611m). Atak szczytowy przeprowadził z niższego obozu C3, bez użycia aparatury tlenowej;
  • 2015 – Drugie, a zarazem najszybsze polskie przejście Filara Cassina na Denali (6200m – 3 dni) na Alasce;
  • 2016 – Podejście pod Cerro Torre.

Janusz Gołąb / Fot. Piotr Tomala

HIMALAYAN CAMP NA AKADEMII SZTUK PRZEPIĘKNYCH

Himalayan Camp to miejsce, które Cię zainspiruje! Tu dowiesz się jak bezpiecznie realizować podróżnicze marzenia i jak przygotować się do wypraw.

Tegoroczna, siódma już edycja odbędzie się podczas wszystkich dni trwania festiwalu na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych. 
Będzie można skorzystać z atrakcji, które już na stałe wpisały się w krajobraz wioski:

  • szkolenia wspinaczkowe oraz ścianka wspinaczkowa,
  • slackline'y,
  • szkolenia z zakresu najnowszych rozwiązań technologicznych i sprzętowych  w outdoorze
  • warsztaty Nordic Walking,
  • prelekcje podróżników,
  • pokazy filmów górskich w ramach woodstockowego KINA ADVENTURE.

Rozegrane będą:
  • VII Woodstockowe Otwarte Mistrzostwa Wspinaczkowe, 
  • VI Woodstockowe Mistrzostwa Nordic Walking, 
  • VI Woodstockowe Zawody Tableboulderowe, 
  • Zawody Slackline,
  • Zawody na torze rowerowym.

Nie zabraknie również:
  • warsztatów prowadzonych przez ratowników GOPR,
  • ruchomej ścianki wspinaczkowej sali.rocks,
  • Odkrywca Zdobywca – czyli atrakcji dla dzieci,
  • szkoleń z zakresu sprzętu outdoorowego prowadzone przez firmę PAJAK,
  • strefy komfortu.
Wioska Himalayan Camp na 23. Przystanku Woodstock / Fot. Basia Litzner

STAND-UP NA AKADEMII SZTUK PRZEPIĘKNYCH

Stand-up to już tradycja Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Również i w tym roku na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych nie zabraknie tej formy rozrywki. 1 sierpnia o 20:00 grupa pod wodzą Mariusza Kałamagi rozbawi do łez wszystkich festiwalowiczów!

Mariusz Kałamaga - gospodarz wieczoru, od samego początku na komediowej scenie festiwalu (czyli od 2012 roku). Wspólnie z kabaretem Łowcy.B zapoczątkowali ten jakże istotny punkt Akademii Sztuk Przepięknych. Z Woodstockiem związany na różne sposoby, ambasador bicia rekordu Guinessa (największa orkiestra recyclingowa w 2010 roku), wokalista i założyciel zespołu Ja mmm CHyba Ściebie, z którym grał zarówno na Małej (2012),  jak i na Dużej (2013) scenie festiwalu. Oprócz tego organizator Międzygalaktycznego Miasteczka Superbohaterów na ASP oraz związanego z nim przemarszu. Ostatnio godnie reprezentujący Fundację WOŚP w Wielkim Meczu kontra TVN. Obecnie komik zajmujący się formą stand-up, radiowiec i konferansjer. Ogólnie człowiek orkiestra, starający się zarazić innych pozytywną energią.

Rafał "Rutek" Rutkowski - absolwent Wydziału Aktorskiego warszawskiej PWST. Aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Dyrektor artystyczny Teatru Montownia. Występował m.in. w serialach „Daleko od noszy" i „Przepis na życie". Na stałe związany z warszawskimi teatrami Krystyny Jandy, oraz z teatrem Komedia. Znany jest także z występów solowych. Spopularyzował w Polsce gatunek one-man show. Od kilku lat współtworzy scenę stand-upową w Polsce. Regularnie występuje w klubach w całej Polsce, oraz na galach stand-up comedy.

Tomasz "Boras" Borkowski - Zwycięzca Antrakt Stand-up Festiwal 2016. Uczestnik Gali Stand-upu 2017. Urodzony komik, pogrzebany romantyk. Nie kłamie. Nie kradnie. Zabija. 

Adam Van Bendler - Charyzmatyczny, sceniczny wulkan energii z Trójmiasta. Historie Adama, oparte na własnych, życiowych błędach bawią do łez nawet największych smutasów. Relacje rodzinne, damsko-męskie, podróże czy nawet zwykła wizyta w sklepie, w przypadku Adama jest ciągiem sytuacyjnych żartów, opowiedzianych w mistrzowski sposób. Występował na najlepszych festiwalach i w najpopularniejszych programach telewizyjnych. Plastyczna twarz oraz dobry kontakt z każdym rodzajem publiki, gwarantuje czysta rozrywkę na najwyższym poziomie. 

Adam Grzanka - Jest prawdziwym Hutasem bo pochodzi z Nowej Huty. Kiedyś zajmował się kabareciarstwem w Formacji Chatelet, ale trzeba się było przebierać. Jest metalowcem bo i słucha i pracował na kombinacie, kocha widok wytapianej surówki bo to industrialno-romantyczne. Jest hokeistą, a dokładniej Łotrem, dlatego uprawiacze tego sportu mają na jego stand-up wejście za darmo. Sprawdzając jak silne są męskie słabości doprowadził swoje życie do takiego stanu że musi o tym opowiadać, dlatego robi stand-up.

Mariusz Kałamaga / materiały prasowe

KOMEDIOWE SHOW HIPNOZY
ARTUR MAKIEŁA

Komediowy Spektakl Hipnozy to podróż na obrzeża świadomości, w którym gwiazdami stają się ochotnicy z publiczności. Oto spektakl, o którym widzowie opowiadają jeszcze długo po jego zakończeniu. 

"Podczas Show zabieram widzów w niesamowity świat potęgi ich własnych umysłów. Nazywam się Artur Makieła i jestem hipnotycznym showmanem. Pokazuję ludziom drogę, do wyższych stanów świadomości, w których do głosu dochodzi dziecięca wyobraźnia i niczym nieskrępowana radość. Podczas show, poprzez zabawę z dużą dawką humoru, ochot-nicy doświadczają niesamowitych stanów umysłu. Być może zastanawiasz się czy hipnoza jest prawdziwa, czy to jakaś ściema. Przyjdź na spektakl i doświadcz na żywo."

Zapraszamy do Dużego Namiot ASP w czwartek (2 sierpnia) o godz. 16:00!

Warsztaty z hipnozy na 23. Przystanku Woodstock - Fot. Michał Sandecki

POKAZ FILMU "NAJLEPSZY" W REŻYSERII ŁUKASZA PALKOWSKIEGO
"GDY SŁABOŚĆ STAJE SIĘ SIŁĄ"

W środę - 1 sierpnia o godz. 18:00 na Akademii Sztuk Przepięknych w trakcie 24. Pol'and'Rock Festval odbędzie się pokaz filmu "Najlepszy", w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Film jest biografią Jerzego Górskiego, polskiego triathlonisty i zdobywcy tytułu "podwójnego ironmana", który w tym roku będzie gościem Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

"Najlepszy" - to nowy film reżysera kinowego hitu „Bogowie". Twórca tym razem znów sięgnął po życiorys niezwykłej osoby. Człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna.

Głównym bohaterem filmu „Najlepszy" jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

W rolach głównych będzie można zobaczyć: Jakuba Gierszała, Janusza Gajosa, Magdalenę Cielecką, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota, Mateusza Kościukiewicza, Adama Woronowicza, Artura Żmijewskiego, Annę Próchniak, Kamilę Kamińską i Szymona Warszawskiego.

Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, który w tym roku odebrał nagrodę podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, za zdjęcia do „Wołynia" Wojciecha Smarzowskiego.

Producentem filmu jest: Iron Films sp. z o.o. Koproducenci: Telewizja Polsat Sp. z o.o., Lutetia Sp. z o.o., Cavatina Sp. z o.o., Instytucja Kultury „Odra-Film" we Wrocławiu, Monternia.pl Sp. z o.o. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. 
Dystrybutor: Dystrybucja Mówi Serwis.

Film "Najlepszy" - materiały prasowe

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpią m.in. Arch Enemy, Goo Goo Dolls, The Inspector Cluzo, Booze and Glory, Big Mountain, Blues Pills, Balkan Beat Box, Alestorm, Soulfly, Dubioza Kolektiv, Gojira, You Me At Six, Frank Carter & The Rattlesnakes, Alpha Blondy, Hunter, Lao Che, Wojtek Mazolewski, Krzysztof Zalewski i Big Cyc!
W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Z festiwalowiczami spotkają się m.in. Jerzy Górski, Artur Barciś, Jacek Fedorowicz, Chris Niedenthal, Janusz Gołąb i Dorota Wellman. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. Jak co roku zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.
Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.
Nadesłał:
Krzysztof Dobies
Rzecznik prasowy Fundacji WOŚP
--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.






Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Komentarze

Popularne posty