4 października: Jazzujące Muzeum, Piotr Budniak Essential Group

redakcja otrzymała:
Od: Muzeum Ziemi Lubuskiej - Media
Date: śr., 30 wrz 2020 o 08:38
Subject: Jazzujące Muzeum, Piotr Budniak Essential Group
To: Muzeum Ziemi Lubuskiej - Media <media1@mzl.zgora.pl>


Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza 4 października 2020 roku (niedziela) o godz. 19.00 na koncert z cyklu Jazzujące Muzeum* w wykonaniu Piotr Budniak Essential Group / feat. David Dorůžka

Program wieczoru:

  • wprowadzenie Leszek Kania i Jerzy Nowak,
  • prezentacja obrazu Romana Artymowskiego (1919-1993), Pejzaż LXXXXIXA, 1985 z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej – Leszek Kania
  • koncert Piotr Budniak Essential Group feat. David Dorůžka

Piotr Budniak Essential Group to jeden z nielicznych tak dużych, młodych polskich zespołów jazzowych, który tworzony jest nie przez sidemanów, ale charyzmatyczne, rozpoznawalne i mające bardzo wiele do powiedzenia indywidualności prezentujące rożne ośrodki muzyczne (Bazylea, Berlin, Poznań, Kraków, Katowice, Warszawa).

David Dorůžka  zaczął grać na gitarze w wieku 10 lat. Mając 14 lat zaczął występować ze znanymi muzykami czeskiej sceny jazzowej. W 1995 roku od Czeskiego Towarzystwa Jazzowego otrzymał tytuł Talent Roku. Grał na albumach takich muzyków jak m.in.: Kareł Rużićka Jr. czy Jaromir Honzak. W latach 1999-2002 studiował kompozycję i improwizację w Berklee College of Musie, gdzie jego nauczycielami byli choćby Joe Lovano czy Mick Goodrick. W latach 2002-2003 zamieszkał w Nowym Jorku, gdzie nagrał debiutancką płytę Hidden Paths. Od końca 2003 roku mieszka znowu w Czechach, gdzie naucza w Konserwatorium Jaroslava Jeżka w Pradze.

Heart, Mind & Spirit to czwarta płyta zespołu Piotr Budniak Essential Group, która kontynuując założenia poprzednich wydawnictw jest swoistym studium antropologicznym. Tytuł niezobowiązująco nawiązuje do koncepcji człowieka jako sumy ducha, duszy i ciała wyznawanej we wczesnym chrześcijaństwie a wywodzące się z filozofii hebrajskiej. Założeniem Budniaka jest próba uchwycenia esencji integralności człowieka z całą paletą jego uczuć, myśli, przekonań, doświadczeń, przeżyć i zmagań.

Warstwa muzyczna albumu odbiega nieco od poprzednich dokonań zespołu robiąc ukłon w stronę współczesnych trendów. Grupa odchodzi od stricte akustycznego grania poszerzając fakturę o wykorzystanie instrumentów elektrycznych oraz elektroniki.

…………………………………………………

Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) już do nabycia w kasie Muzeum oraz przez sklepik internetowy
Rezerwacja tel. 68 327 23 45, 509 053 444
Ilość miejsc ograniczona

* Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie wizerunku osób w nim uczestniczących w materiałach zdjęciowych, filmowych, publikacjach promocyjnych realizowanych przez Organizatora.

Organizatorami wydarzenia są: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej, Muzeum Ziemi Lubuskiej oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety

 

 

 



www.zielonogorska.pl

Komentarze

Popularne posty