Uzupełnienie dot. informacji: Enologię jako kierunek studiów uruchomiono w woj. lubuskim

OPIS STUDIÓW PODYPLOMOWYCH 

WYDZIAŁ: Filia UZ w Sulechowie 
INSTYTUT NAUK O ŻYWNOŚCI I AGROTECHNIKI 
NAZWA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH: ENOLOGIA (Winiarstwo) 
w zakresie:- zakładania winnic - uprawy winorośli - technologii winiarstwa - analizy wina - prawa winiarskiego - projektowania winiarni 
STUDIA PODYPLOMOWE: dodatkowa specjalność doskonalące 
PODGRUPA KIERUNKU STUDIÓW (wg załącznika) - rolnicza, leśna i rybactwa 

CZAS TRWANIA: 2 semestry 

Zajęcia prowadzone w systemie kształcenia niestacjonarnego, mają charakter obowiązkowy. Zajęcia są zaplanowane na piątek po południu, sobotę i niedzielę podczas zjazdów dla studiów niestacjonarnych. 
OPŁATA ZA SEMESTR:..................... 2.620,00 zł................................................... OPŁATA REKRUTACYJNA:............85,00.............................................................. REKRUTACJA:.... Podstawą przyjęcia kandydatów na pierwszy semestr studiów podyplomowych „Enologia" jest ukończenie studiów inżynierskich lub licencjackich (I stopnia). 
WYMAGANE DOKUMENTY: podanie o przyjęcie na studia (formularz uczelniany - dostępny w wersji elektronicznej na stronie www.dk.uz.zgora.pl/podyplomowe.php  odpis dyplomu ukończenia studiów inżynierskich lub licencjackich (I stopnia)  kserokopia dowodu opłaty rekrutacyjnej 85,00 zł.  2 zdjęcia  kserokopia dowodu osobistego 
TERMIN SKŁADANIA DOKUMENTÓW: do 16 listopada 2019r. DOKUMENTY PRZYJMUJE: Dziekanat Wydziału Zamiejscowego w Sulechowie Uniwersytetu Zielonogórskiego ul. Armii Krajowej 51, 66-100 Sulechów Tel: (068) 352 83 07 mgr Joanna Merda - Lupa 

CHARAKTERYSTYKA STUDIÓW ORAZ SYLWETKA ABSOLWENTA: Studia podyplomowe z zakresu „Enologii" będą źródłem niezbędnej wiedzy dla wszystkich osób pragnących zgłębić tajniki uprawy winorośli i produkcji wina. Słuchacze będą mogli zapoznać się z nowoczesną aparaturą do badań surowca i produktu oraz sposobami wytwarzania wina na linii technologicznej w Lubuskim Ośrodku Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych. Doświadczalna winnica założona na tym ośrodku pozwoli zaprezentować słuchaczom metody i sposoby pielęgnacji winnic. Studia skierowane są zarówno do ludzi młodych (rozpoczynających dopiero swoją pracę) jak i dojrzałych (chcących rozszerzyć bądź uzupełnić swoją wiedzę i kompetencje zawodowe). Absolwent studiów podyplomowych „Enologia" ma przekrojową wiedzę i umiejętności w zakresie: uprawy i pielęgnacji winorośli, procesów technologicznych i urządzeń wykorzystywanych podczas winifikacji, najnowszych technik analizy fizykochemicznej i sensorycznej wina oraz moszczu, specyfiki wytwarzania i pielęgnacji szerokiego asortymentu win czerwonych, białych, różowych, musujących i specjalnych, prawa i ekonomii w aspekcie produkcji win i uprawy winorośli. - do kogo adresowane: Studia skierowane są do absolwentów szkół wyższych pierwszego i drugiego stopnia zainteresowanych pracą w winnicach i winiarniach, a także dla osób pragnących założyć i prowadzić własną działalność w tej branży. - kwalifikacje po ukończeniu studiów: Merytoryczne i formalne przygotowanie do założenia własnej winnicy i winiarni a także nabycie wiedzy i umiejętności eksperckich z zakresu enologii. INFORMACJE DODATKOWE: Kadrę stanowią wykwalifikowani wykładowcy Wydziału Zamiejscowego, wykładowcy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego ze Szczecina oraz eksperci środowiska zewnętrznego (sommelier, winiarze, prawnicy) 

KIEROWNIK STUDIÓW: dr Bogna Latacz e-mail: inza@wsz.uz.zgora.pl tel. 68 352 94 57

Dzień dobry, wszelkie informacje o studiach podyplomowych, także o enologii, znajdują się na stronie: http://www.dk.uz.zgora.pl/podyplomowe.php

pozdrawiam

 

Ewa Sapeńko

Rzecznik prasowy

Uniwersytetu Zielonogórskiego

ul. Licealna 9

65-417 Zielona Góra

www.uz.zgora.pl(..) 

Członek Stowarzyszenia

PR i Promocji Uczelni Polskich

www.prom.edu.pl

 

 

From: Adam Fularz [mailto:adam.fularz@wieczorna.pl]
Sent: Monday, February 03, 2020 4:14 PM
To: Ewa Sapeńko
Subject: Fwd: dot. informacji: Enologię jako kierunek studiów uruchomiono w woj. lubuskim

 

Proszę o pomoc w pisaniu o tym kierunku studiów. 

Pozdrawiam

---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Od: Marzena Toczek <m.toczek@lubuskie.pl>
Data: poniedziałek, 3 lutego 2020
Temat: dot. informacji: Enologię jako kierunek studiów uruchomiono w woj. lubuskim
Do: Adam Fularz <adam.fularz@wieczorna.pl>
DW: Agnieszka Stawiarska <a.stawiarska@lubuskie.pl>

Szanowny Panie Redaktorze, w sprawie uruchomionego w tym roku nowego kierunku kształcenia podyplomowego bardzo proszę o kontakt z Uniwersytetem Zielonogórskim. Koordynatorem studiów jest Dr Justyna Korycka z Lubuskiego Ośrodka Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych.

 

Pozdrawiam,

Marzena Toczek

p.o. Kierownika Biura Prasowego

Gabinet Zarządu

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

(..)

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Polish News Agency. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.



Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

POLISH NEWS AGENCY POLISHNEWS.PL
AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.

Standardy relacjonowania wyborów przez media zgodne z Art. 7 ust. 2 ustawy – Prawo Prasowe.

Kandydat w wyborach nie powinien być formalnie związany z żadnym medium, w szczególności być dziennikarzem, redaktorem naczelnym bądź wydawcą. Jeżeli tak by się zdarzyło, gdyż prawo wprost tego nie zabrania, na czas wyborów nie powinien być on zaangażowany w relacjonowanie wyborów.

Rada Etyki Mediów uznaje udział dziennikarzy w wyborach za złamanie zasad etyki 55 dziennikarskiej . Dziennikarze nie tylko nie powinni kandydować, ale w jakikolwiek inny sposób uczestniczyć w pracach komitetów wyborczych, np. nie powinni pomagać kandydatom w przygotowaniu wystąpień publicznych.

Dobrą praktyką jest wprowadzenie przez szefów redakcji w tym zakresie jasnych wytycznych. 

Media powinny z ostrożnością relacjonować wydarzenia z udziałem kandydatów pełniących funkcje publiczne w czasie kampanii wyborczej, a zwłaszcza ciszy wyborczej. Osoby te, mając łatwiejszy niż inni kandydaci dostęp do mediów, mogą nadużywać go do celów związanych z prowadzeniem kampanii wyborczej. Media muszą być więc szczególnie wyczulone. 

Prowadzenie negatywnej kampanii w mediach, choć nie jest prawnie zakazane, budzi wątpliwości etyczne. Media powinny przekazywać wypowiedzi prawdziwe, wypowiadane w dobrej wierze oraz w tonie umiarkowanym. (..)

W przypadku, gdy tworzy się medium specjalnie na potrzeby wyborów, dane medium powinno kierować się regułami prawdziwości i uczciwości przekazu. Należy także pamiętać, że powstające w okresie wyborczym tytuły prasowe zobowiązane są do przestrzegania wszelkich wymogów stawianych prasie przez prawo prasowe (jeœli publikacja spełnia 56 kryteria definicji „dziennika" lub „czasopisma" wymagana jest np. jego rejestracja w sądzie). Bardzo ważne jest, aby wydawnictwo takie na każdym egzemplarzu posiadało takie informacje jak nazwę i adres wydawcy, adres redakcji, imię i nazwisko redaktora naczelnego. Choć prawo prasowe nie ustanawia obowiązku zamieszczenia impressum na tzw. drukach nieperiodycznych (np. jednorazowo wydanej gazetce), zasada ta powinna być przestrzegana w przypadku wydawnictw dotyczących wyborów. wg http://hfhr.pl/wp-content/uploads/2014/10/HFPC_media_w_okresie_wyborczym.pdf

Komentarze

Popularne posty