Wydarzenia w Zielonej Górze- od 2 do 7 lipca 2024 r.
WTOREK, 2 LIPCA
Godz. 19:00
PubQuiz - Ceska Hospoda u Svejka, ul. Bohaterów Westerplatte 8
PubQuiz to drużynowa gra wiedzowa. Na graczy z całej Polski czeka ciekawy zestaw 46 pytań, gwarantujący emocje do samego końca dla graczy z różnych grup wiekowych. Każdego dnia czekają na Ciebie inne pytania i kategorie!
Na naszych wydarzeniach spotykają się wszyscy – od studentów, przez przyjaciół ze szkolnych lat, po znajomych z pracy, rodziny czy sąsiadów! Dlatego do swojej drużyny PubQuizowej możesz zaprosić każdego.
Bilety: https://pubquiz.pl/zielona-gora/
ŚRODA, 3 LIPCA
Godz. 11:00
Nie nudzę się latem: Zielonogórskie Turystyczne ABC - co trzeba zobaczyć spacer z Jadwigą Binder (miejsce zbiórki pl. Bohaterów - godz. 10.45)
Spacer z przewodnikiem po Zielonej Górze, podczas którego odkryjemy tajemnice naszego niesamowitego miasta. Spacery odbywają się co środę, oprowadzać będą licencjonowani przewodnicy oraz piloci wycieczek. Realizator: Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych „Przewodnik Lubuski”, www.przewodniklubuski.pl Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
CZWARTEK, 4 LIPCA
Godz. 17:30
Potańcówka w parku w przypałacowym parku w Starym Kisielinie
Spotkajmy się na parkiecie w przepięknych okolicznościach przyrody przypałacowego parku w Starym Kisielinie (ul. Stary Kisielin – Pionierów Lubuskich 53). Tańce pod gołym niebem w czwartki w godz. 17.30 – 21.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Godz. 19:00
Odwiedziny w urodziny: Piosenka jest dobra na wszystko recital Olgi Bończyk na Placu Teatralnym
Koncerty Odwiedziny w urodziny na Placu Teatralnym w każdy czwartek o godz. 19.00. Koncerty i recitale aktorów znanych z wielkiego, a także szklanego ekranu. Na wspólne świętowanie 50. lat Zielonogórskiego Ośrodka Kultury zaprosiliśmy m.in. Olgę Bończyk, Macieja Miecznikowskiego, Annę Wodzyńską, Mariusza Kalagę i innych.
W koncercie usłyszeć będzie można piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej, Ireny Santor, Wojciecha Młynarskiego, Reny Rolskiej, Marii Koterbskiej, czy Skaldów.
Na program składają się polskie piosenki z lat dzieciństwa artystki. Ktoś może powiedzieć „a kto dzisiaj słucha takich staroci”? Odpowiedź jest prosta – próżno dziś szukać w najnowszej literaturze estradowej tak pięknych kompozycji jak te, które powstawały w latach 50-tych, 60-tych czy 70-tych.
Może to być sentyment do dawnych lat, ale Olga Bończyk, jak sama mówi, nie umie się oprzeć wrażeniu, że przeboje z minionego stulecia zwyczajnie się nie starzeją. Gdy się ich słucha, utwierdzają człowieka w przekonaniu, że siłą ich sukcesu są nadzwyczaj pięknie skomponowane i opatrzone w doskonały tekst piosenki. Artystka postanowiła więc przywołać je do życia i pokazać je w nowym spojrzeniu oraz nowych aranżacjach.
Powrót do tych pięknych piosenek jest nie tylko hołdem dla dawnych wspaniałych twórców, ale będzie się dla słuchaczy czystą przyjemnością i powrotem do minionych lat młodości.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Godz. 19:00
PubQuiz - Ceska Hospoda u Svejka, ul. Bohaterów Westerplatte 8
PubQuiz to drużynowa gra wiedzowa. Na graczy z całej Polski czeka ciekawy zestaw 46 pytań, gwarantujący emocje do samego końca dla graczy z różnych grup wiekowych. Każdego dnia czekają na Ciebie inne pytania i kategorie!
Na naszych wydarzeniach spotykają się wszyscy – od studentów, przez przyjaciół ze szkolnych lat, po znajomych z pracy, rodziny czy sąsiadów! Dlatego do swojej drużyny PubQuizowej możesz zaprosić każdego.
Bilety: https://pubquiz.pl/zielona-gora/
PIĄTEK, 5 LIPCA
Godz. 11:00
Bajki, bajdy, banialuki: Jaś i Małgosia, Teatr Mer z Łodzi na Placu Teatralnym
Podana w ciepły, lekki, dowcipny, a miejscami nowatorski sposób. Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym, okraszony wpadającymi w ucho piosenkami.
BEZPŁATNE spektakle teatralne dla dzieci w każdy piątek na Placu Teatralnym. Występować będą teatry z Zielonej Góry, Wałbrzycha, Katowic oraz Łodzi.
Godz. 17:00
Abstrakcyjne echa natury wystawa malarstwa akrylowego Sylwii Hajdasz – wernisaż w Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodniczym
Zapraszamy na wystawę pełną kolorów i pozytywnych wibracji - "Abstrakcyjne echa natury". Jest to wystawa malarstwa akrylowego autorstwa Sylwii Hajdasz, która łączy w sobie fascynację naturą z artystycznym wyrazem. Sylwia Hajdasz, adiunkt na Uniwersytecie Zielonogórskim w Instytucie Automatyki, Elektroniki i Elektrotechniki, jest z wykształcenia fizykiem, matematykiem i elektrotechnikiem. Mimo że nie posiada formalnego wykształcenia artystycznego, jej prace wyróżniają się oryginalnością i głębią emocjonalną. Dla Autorki malarstwo jest sposobem na relaks i wyrażenie swoich wewnętrznych emocji.
W swoich obrazach Sylwia Hajdasz wykorzystuje różnorodne techniki, które nadają jej pracom unikalny charakter. Technika pouringu, polegająca na wylewaniu farby akrylowej na płótno, tworzy dynamiczne, abstrakcyjne wzory. Użycie szpachelki do nakładania farby pozwala na uzyskanie interesujących tekstur i efektów trójwymiarowości. Obrazy strukturalne, gdzie kluczową rolę odgrywa tekstura, dodają dziełom dodatkowej głębi i wymiaru. Malarstwo tradycyjne, w którym Sylwia stosuje pędzle i klasyczne metody malarskie, uzupełnia różnorodność jej technik. W niektórych pracach można dostrzec wpływy akwareli i suchego pastelu, które dodają kompozycjom delikatności i subtelności.
Inspiracje Sylwii Hajdasz czerpane są głównie z natury. Jej ulubione tematy to krajobrazy – szczególnie nadmorskie, zwierzęta, zarówno dzikie, jak i domowe, a także związane z pogodą oraz abstrakcje. Szczególne miejsce w jej twórczości zajmuje morze, którego zmienność i potęga są oddane w różnych kolorach i formach.
Wystawa "Abstrakcyjne echa natury" to okazja do zapoznania się z twórczością Autorki, której prace łączą precyzję z artystyczną swobodą, oddając piękno i różnorodność otaczającego nas świata.
Rezerwujcie czas 5 lipca 2024 r. Początek wernisażu - godz. 17.00. Wstęp wolny.
Godz. 17:30
Piątek z Planszówkami w Krzywym Kominie, ul. Fabryczna 13B
"Piątek z Planszówkami" to cotygodniowe spotkanie z grami planszowymi, karcianymi i towarzyskimi. Organizowany jest przez Zielonogórski Klub Fantastyki „Ad Astra”. Spotkania mają już kilkuletnią tradycję w Zielonej Górze. Oferujemy kilkaset gier do wypróbowania oraz komfortową przestrzeń do grania. Zachęcamy do przynoszenia własnych gier. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Godz. 21:00
Potańcówka w stylu starych polskich hitów i nie tylko w Cafe Noir, al. Niepodległości 22
Zapraszamy Was na piątkową imprezę w stylu starych polskich hitów i nie tylko. Gramy cały wieczór, start 21:00
W menu obowiązkowo Kult, Maanam, Pidżama Porno, Łzy, Lady Pank ale również klasyki Rocka oraz Disco lat 80 90 i trochę nowości. Do potańczenia i do poskakania!
Wstęp wolny!
Godz. 21:30
Familijne kino letnie: Wonka reż. Paul King w przypałacowym parku w Starym Kisielinie
Wonka” to film, którego inspiracją jest niezwykły bohater „Charliego i fabryki czekolady”, najbardziej znanej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla, a zarazem jednej z najlepiej sprzedających się pozycji dla dzieci wszech czasów. Film opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj. Paul King, scenarzysta i reżyser filmów z cyklu Paddington, David Heyman, producent „Harry’ego Pottera”, „Grawitacji”, „Fantastycznych zwierząt” i Paddingtona, jak również producentka Alexandra Derbyshire (filmy z cyklu „Paddington”, „Jurassic World Dominion”) i producent Luke Kelly („Wiedźmy”) przedstawiają oszałamiającą mieszankę magii, muzyki, chaosu i emocji, opowiedzianą z wielkim uczuciem i humorem. To niezaprzeczalnie żywiołowe i pomysłowe wielkoekranowe widowisko z Timothée Chalametem w roli tytułowej pokazuje widzom młodego Willy’ego Wonkę, pełnego pomysłów i zdeterminowanego, by zmienić świat dzięki swoim smakowitym wynalazkom. Udowadnia zarazem, że to, co najlepsze w życiu, zaczyna się od marzenia. A jeśli przy łucie szczęścia spotka się Willy’ego Wonkę, wszystko jest możliwe. (opis dystrybutora kina za filmweb.pl)
BEZPŁATNE seanse filmowe pod chmurką w parku pałacowym w Starym Kisielinie, w każdy piątek o godz. 21.30 w lipcu i godz. 21.00 w sierpniu. Zapraszamy z leżakami, kocykami na wspólne pokazy filmów nie tylko familijnych.
SOBOTA, 6 LIPCA
Godz. 11.00
Spacery z przewodnikiem w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze – Ochli
Letnie spacery z przewodnikiem w Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli powracają.
To propozycja skierowana zarówno do turystów jak i mieszkańców Zielonej Góry i okolic. Nawet te osoby, które były w naszym muzeum już kilka razy, będą miały szansę zobaczyć je w zupełnie innym świetle. Pokażemy teoretycznie te same obiekty co zawsze, ale za każdym razem opowiedzą one nam trochę inną historię, ukażą inną tajemnicę.
Już 6 lipca odbędzie się pierwszy spacer - szlakiem kultury bukowińskiej
W trakcie tego spaceru dowiecie się dlaczego w woj. lubuskim opowiadamy o kulturze bukowińskiej, gdzie dokładnie leży Bukowina oraz jak znaleźli się tam Polacy. Pokażemy wam chatę bukowińską, strój ludowy oraz muzykę, opowiemy o obrzędach i zwyczajach.
W następnych tygodniach czekają nas m.in spacery szlakiem sztuki ludowej, religijności ludowej, strojów i tkanin, wiejskiego jadła czy szlakiem ludowych ozdób i dekoracji.
Na spacer obowiązuje bilet wstępu jak za zwykłe wejście, zgodny z cennikiem dostępnym na naszej stronie.
Nie ma dodatkowej opłaty za przewodnika, nie trzeba też się zapisywać, ale bardzo prosimy o przyjście 10 minut przed startem spaceru.
Dla najwytrwalszych, uczestniczących w każdym spacerze, przewidziana niespodzianka.
Godz. 17:00
Koncert Orkiestry Dętej Zastal na boisku sportowym w Łężycy, ul. Sportowa
Stowarzyszenie Orkiestra Dęta ZASTAL jest najstarszą orkiestrą dętą w powojennej historii Zielonej Góry. Działa nieprzerwanie od 1947 roku. Zrzesza "młodzież starszą" i dorosłych. Dyrygent: Jarosław Wnorowski. Koncert w ramach tegorocznych koncertów promenadowych dla Miasta Zielona Góra. Wstęp wolny.
Godz. 20:00
Bluesowe noce: koncert Magda Magic Piskorczyk w Klubie Piekarnia Cichej Kobiety
Koncert Magdy MAGIC Piskorczyk z zespołem w ramach trasy promującej najnowszy album CD „Jubilee Night at Jesień z Bluesem” z nagraniem koncertu jubileuszowego. Tym razem w ramach „BLUESOWYCH NOCY” .
MAGDA MAGIC PISKORCZYK to wielokrotnie nagradzana wokalistka i multiinstrumentalistka. Trzykrotnie nominowana do nagrody polskiej branży fonograficznej FRYDERYK.
Dwukrotna półfinalistka najważniejszego konkursu bluesowego w świecie INTERNATIONAL BLUES CHALLENGE w Memphis, Tennessee, USA. Dziewięciokrotna bluesowa wokalistka roku w Polsce (2003, 2004, 2006, 2009, 2011, 2012, 2013, 2020 i 2022).
We Francji nazwana „la voix noire et au costume blanc” (czarny głos w białym kostiumie).
Śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem, gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, na Węgrzech, we Francji, USA czy na Tajwanie.
Wydała 7 płyt, usłyszeć na nich można m.in. Michała Urbaniaka, wirtuoza harmonijki z Memphis Billy Gibsona czy Slidin’ Slima ze Szwecji.
Bilety 40 zł, rezerwacje: Agnieszka 500 183 429
Godz. 21:00
Depeche Mode Black Day w Cafe Noir, al. Niepodległości 22
Z głośników popłyną przede wszystkim dźwięki Depeche Mode plus solowe dokonania członków zespołu. Nie zabraknie też muzyki kapel grających w podobnych klimatach - 80s, synthpop, new romantic, itp.
Wejście: 20 PLN
NIEDZIELA, 7 LIPCA
Godz. 11:00
Dobre, smaczne, bo Lubuskie w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze – Ochli
W programie prezentacje potraw związanych z dziedzictwem kulturowym mieszkańców naszego regionu, prezentacje wina regionalnego, wyrobów z dziczyzny i specjałów z gospodarstw agroturystycznych, stoiska lubuskich winiarzy, kiermasz rękodzieła ludowego i artystycznego oraz występy zespołów folklorystycznych.
Godz. 18:00
Koncert Orkiestry Dętej Zastal na placu przed Filharmonią Zielonogórską
Stowarzyszenie Orkiestra Dęta ZASTAL jest najstarszą orkiestrą dętą w powojennej historii Zielonej Góry. Działa nieprzerwanie od 1947 roku. Zrzesza "młodzież starszą" i dorosłych. Dyrygent: Jarosław Wnorowski. Koncert w ramach tegorocznych koncertów promenadowych dla Miasta Zielona Góra. Wstęp wolny.
Program Lata Muz Wszelakich na lipiec i sierpień 2024 dostępny jest na stronie zok.com.pl (https://zok.com.pl/lato-muz-wszelakich-2024-program/)
Komentarze
Prześlij komentarz