Wydarzenia w Zielonej Górze od 16 do 20 lipca 2024 r.

Sprawdź program na dni od 16 do 20 lipca.



WTOREK, 16 LIPCA



Godz. 18:00

Wystawa plenerowa 55. rocznica lądowania człowieka na księżycu oraz Projekcja filmu "Pierwszy człowiek" na deptaku

Z okazji 55. Rocznicy lądowania człowieka na księżycu Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus zaprasza na otwarcie wystawy plenerowej na Starym Rynku w Zielonej Górze. Podczas wernisażu odbędzie się także projekcja filmu „Pierwszy człowiek”. Wystawa dostępna będzie na deptaku do 26 sierpnia.



Godz. 19:00

PubQuiz - Ceska Hospoda u Svejka, ul. Bohaterów Westerplatte 8

PubQuiz to drużynowa gra wiedzowa. Na graczy z całej Polski czeka ciekawy zestaw 46 pytań, gwarantujący emocje do samego końca dla graczy z różnych grup wiekowych. Każdego dnia czekają na Ciebie inne pytania i kategorie!

Na naszych wydarzeniach spotykają się wszyscy – od studentów, przez przyjaciół ze szkolnych lat, po znajomych z pracy, rodziny czy sąsiadów! Dlatego do swojej drużyny PubQuizowej możesz zaprosić każdego.

Bilety: https://pubquiz.pl/zielona-gora/



ŚRODA, 17 LIPCA



Godz. 17:00

Nie nudzę się latem: Okolice ulicy Westerplatte - dawniej i dziś spacer z Januszem Kapałą (miejsce zbiórki pl. Bohaterów - godz. 16.45)

Spacer z przewodnikiem po Zielonej Górze, podczas którego odkryjemy tajemnice naszego niesamowitego miasta. Spacery odbywają się co środę, oprowadzać będą licencjonowani przewodnicy oraz piloci wycieczek. Realizator: Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych „Przewodnik Lubuski”, www.przewodniklubuski.pl Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

CZWARTEK, 18 LIPCA



Godz. 17:30

Potańcówka w parku w przypałacowym parku w Starym Kisielinie

Spotkajmy się na parkiecie w przepięknych okolicznościach przyrody przypałacowego parku w Starym Kisielinie (ul. Stary Kisielin – Pionierów Lubuskich 53). Tańce pod gołym niebem w czwartki w godz. 17.30 – 21.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.



Godz. 18:00

Z książką na leżaku: spotkanie z… Magdaleną Majcher autorką książki Rakowiska w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida (sala im. Janusza Koniusza)

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida zaprasza na Spotkanie z cyklu „Z książką na leżaku”18 lipca o godz. 18.00 w Sali im. Janusza Koniusza: spotkanie autorskie z Magdaleną Majcher, pisarką, autorką bestsellerowych powieści. Spotkanie to połączone jest z premierą najnowszej książki autorki „Rakowiska”.

Magdalena Majcher, autorka pond trzydziestu powieści z rozbudowanym tłem społecznym. W swojej twórczości poświęca dużo uwagi współczesnym problemom, takim jak przemoc domowa i seksualna, wykluczenia, prześladowania, aborcja. Autorka takich tytułów jak: „Mocna więź”, „Obca kobiet”, "Małe zbrodnie”, „Finalistka”, „Najgorszy dom”, „Doktórka od familoków”, „Taka piękna śmierć” oraz najnowsza „Rakowiska”.

Rakowiska”

Spokojna, zadbana wieś pod Biała Podlaską. Mieszkają tu ci, którym się powiodło. Kiedy policjanci odbierają zgłoszenie od mężczyzny, który zauważył ślady krwi i uchylone drzwi domu sąsiadów, spodziewają się rutynowej interwencji – prawdopodobnie w sprawie włamania. Zupełnie nie są przygotowani na to, że na terenie posesji znajdą zmasakrowane zwłoki małżeństwa. Podejrzenia dość szybko padają na osiemnastoletniego syna zamordowanej pary oraz jego przyjaciółkę.

Oparta na faktach powieść opisuje wydarzenia, o których w 2014 roku mówiła cała Polska. Odkrywa wcześniej nieznane wątki i informacje o sprawcach. Dlaczego dwoje licealistów z tak zwanych dobrych domów dopuściło się tej bestialskiej zbrodni? Czy można było jej zapobiec? Dlaczego dorośli nie zauważyli kiełkującej rozpaczy, nienawiści czy po prostu zła? (od wydawcy)



Godz. 19:00

PubQuiz - Ceska Hospoda u Svejka, ul. Bohaterów Westerplatte 8

PubQuiz to drużynowa gra wiedzowa. Na graczy z całej Polski czeka ciekawy zestaw 46 pytań, gwarantujący emocje do samego końca dla graczy z różnych grup wiekowych. Każdego dnia czekają na Ciebie inne pytania i kategorie!

Na naszych wydarzeniach spotykają się wszyscy – od studentów, przez przyjaciół ze szkolnych lat, po znajomych z pracy, rodziny czy sąsiadów! Dlatego do swojej drużyny PubQuizowej możesz zaprosić każdego.

Bilety: https://pubquiz.pl/zielona-gora/



Godz. 19:00

Odwiedziny w urodziny: Muzyczna podróż recital Mariusza Kalagi na Placu Teatralnym

Koncerty Odwiedziny w urodziny na Placu Teatralnym w każdy czwartek o godz. 19.00. Koncerty i recitale aktorów znanych z wielkiego, a także szklanego ekranu. Na wspólne świętowanie 50. lat Zielonogórskiego Ośrodka Kultury zaprosiliśmy m.in. Olgę Bończyk, Macieja Miecznikowskiego, Annę Wodzyńską, Mariusza Kalagę i innych.

Zapraszamy na trzeci koncert plenerowy w ramach tegorocznego LATA MUZ WSZELAKICH w Zielonej Górze.

MARIUSZ KALAGA – muzyk, piosenkarz, wykonawca estradowy, uczestnik wielu festiwali i spektakli muzycznych w kraju i za granicą: Włochy, Francja, Algieria, Jugosławia, Turcja, Niemcy, Hiszpania, Austria, USA.

Śpiewa głosem o dużej skali i charakterystycznej „ciepłej” barwie, który jest atrakcją i urozmaiceniem jego występów artystycznych.

W latach 1994 - 1997 współpracował, nagrywał i występował z zespołem „Gang Marcela”.

W 2000 roku uczestniczył w największym na świecie festiwalu muzyki country „FAN FAIR” w Nashville – USA , gdzie wystąpił w jednym z klubów, a także gościnnie zaśpiewał w Chicago na imprezie organizowanej dla Polonii Amerykańskiej.

Artysta ma ogromne możliwości wokalne, ponieważ dobrze radzi sobie z klasycznym repertuarem muzyki rozrywkowej, a przede wszystkim z piosenkami trafiającymi do odbiorców bezpośredniością i znakomitym przekazem treści swoich utworów.

Łatwo i szybko nawiązuje kontakt z publicznością. Mariusz obejmuje głosem dwie oktawy, ma świetną dykcję. Dobrze i swobodnie się czuje w każdym repertuarze pozostając sobą.

Jest artystą wyjątkowo medialnym, co media szybko zauważyły, (TV POLSAT „Festiwal Weselnych Przebojów”, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP 2 „Wakacyjna trasa Dwójki”, „Roztańczona Polska”, „Biesiady Polskie”).

Wielką popularność przyniosły mu piosenki z gatunku „śląskich szlagierów”. Piosenki te prezentuje telewizja TVS (Silesia).

Na swym koncie ma wiele niezapomnianych koncertów, jest osobowością sceniczną i jest niewątpliwie niepowtarzalny. Mariusza nie sposób pomylić z jakimkolwiek innym wykonawcą.Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.







PIĄTEK, 19 LIPCA



Godz. 11:00

Bajki, bajdy, banialuki: Żywot żaby Żermeny, Teatr Cztery Kąty z Zielonej Góry na Placu Teatralnym

Nad zieloną stawem, wśród zielonych traw mieszka zielona żaba Żermena. Nie jest szczęśliwa. Nie znosi zielonego koloru. Czuje się niewidoczna i marzy o kolorach. Wyrusza więc w świat, by poszukać swego kolorowego miejsca. Po drodze spotyka różne zwierzęta, które żyją wśród kolorów. Wciąż jednak nie jest to świat, w którym czuje się spełniona. Wreszcie trafia do świata ludzi, ale i on nie jest dla niej wymarzonym kolorowym miejscem. Zrezygnowana wraca nad swój staw, gdzie niespodziewanie okazuje się, że to właśnie tu jest bohaterką.

Czasem, musimy przemierzyć świat, żeby dostrzec, że to czego szukaliśmy jest bardzo blisko. Tylko czasem ukrywa się… wśród zieleni.

BEZPŁATNE spektakle teatralne dla dzieci w każdy piątek na Placu Teatralnym. Występować będą teatry z Zielonej Góry, Wałbrzycha, Katowic oraz Łodzi.



Godz. 17:30

Piątek z Planszówkami w Krzywym Kominie, ul. Fabryczna 13B

"Piątek z Planszówkami" to cotygodniowe spotkanie z grami planszowymi, karcianymi i towarzyskimi. Organizowany jest przez Zielonogórski Klub Fantastyki „Ad Astra”. Spotkania mają już kilkuletnią tradycję w Zielonej Górze. Oferujemy kilkaset gier do wypróbowania oraz komfortową przestrzeń do grania. Zachęcamy do przynoszenia własnych gier. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Godz.21:00

Kojoteka rockowego człowieka DJ Kojot w Cafe Noir


Zapraszamy na potańcówkę "Kojoteka Rockowego Człowieka"

W piątkowy wieczór Dj Kojot zabierze nas w podróż po klasykach Rocka, Polskich hitów, i nie tylko! Wstęp wolny!


Godz. 21:30

Familijne kino letnie: O psie, który jeździł koleją reż. Magdalena Nieć w przypałacowym parku w Starym Kisielinie

Życie Zuzi (Liliana Zajbert), której tata Piotr (Mateusz Damięcki) pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor (Adam Woronowicz) robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje. ~ opis dystrybutora kina za filmweb.pl

BEZPŁATNE seanse filmowe pod chmurką w parku pałacowym w Starym Kisielinie, w każdy piątek o godz. 21.30 w lipcu i godz. 21.00 w sierpniu. Zapraszamy z leżakami, kocykami na wspólne pokazy filmów nie tylko familijnych.



SOBOTA, 20 LIPCA



Godz. 11.00

Spacery z przewodnikiem w Muzeum: Szlakiem strojów i tkanin w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze – Ochli

Letnie spacery z przewodnikiem w Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli powracają.

To propozycja skierowana zarówno do turystów jak i mieszkańców Zielonej Góry i okolic. Nawet te osoby, które były w naszym muzeum już kilka razy, będą miały szansę zobaczyć je w zupełnie innym świetle. Pokażemy teoretycznie te same obiekty co zawsze, ale za każdym razem opowiedzą one nam trochę inną historię, ukażą inną tajemnicę.

Na spacer obowiązuje bilet wstępu jak za zwykłe wejście, zgodny z cennikiem dostępnym na naszej stronie.

Nie ma dodatkowej opłaty za przewodnika, nie trzeba też się zapisywać, ale bardzo prosimy o przyjście 10 minut przed startem spaceru.

Dla najwytrwalszych, uczestniczących w każdym spacerze, przewidziana niespodzianka.



Godz. 12:00

8. Piknik Naukowy Centrum Nauki Keplera na parkingu przy Centrum Przyrodniczym, ul. Generała Jarosława Dąbrowskiego

Gotowi na moc naukowej zabawy? W sobotę 20 lipca w godz. 12.00 – 17.00 na parkingu Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze, odbędzie się VIII Piknik Naukowy Centrum Nauki Keplera. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich chętnych, a wstęp bezpłatny.

Piknik Naukowy Centrum Nauki Keplera to doskonała okazja, aby zapoznać się z fascynującym światem nauki poprzez różnorodne atrakcje i aktywności zorganizowane w kilku strefach tematycznych.

STREFA PRZYRODY

W Strefie Przyrody uczestnicy odkryją tajemnice Świata Owadów i Świata Gadów, poznając różnorodne gatunki z insektarium i wiwarium Centrum Przyrodniczego. Świat Iluzji pozwoli gościom Pikniku Naukowego doświadczyć niezwykłych złudzeń optycznych i zrozumieć mechanizmy, które wpływają na to, jak mózg interpretuje obrazy. Podczas zajęć warsztatowych Kraftowo i Kolorowo każdy uczestnik uruchomi kreatywność i rozwinie swoje umiejętności plastyczne.

STREFA KOSMOSU

Ekscytujące atrakcje czekają także w Strefie Kosmosu. W Space LABie najmłodsi będą mogli wcielić się w poszukiwaczy meteorytów. Obserwacje teleskopowe pozwolą uczestnikom podziwiać Słońce. W Fabryce Kosmicznych Pojazdów Latających odbędą się warsztaty budowania rakiet i marsjańskich helikopterów. Dodatkowo na dzieci czeka dmuchana zjeżdżalnia w kształcie wahadłowca kosmicznego Atlantis oraz symulator przeciążeń, który pozwoli poczuć, jakie siły działają na astronautów podczas misji kosmicznych.

STREFA EKSPERYMENTÓW

Mały Inżynier w Strefie Eksperymentów poprowadzi fascynujące pokazy i doświadczenia. Uczestnicy będą mogli zobaczyć eksperymenty z różnych dziedzin nauki, odwiedzić Molekularną Lodziarnię, gdzie lodowe smakołyki powstają przy użyciu ciekłego azotu oraz spróbować swoich sił w Robo Minecraft, czyli zabawach inspirowanych popularną grą. Dodatkowo Biometryczne Biuro Detektywistyczne pozwoli odkryć tajniki biometrii i kryminalistyki. To strefa, która z pewnością zainteresuje zarówno dzieci, jak i dorosłych.

STREFA PARTNERÓW

W tej strefie swoje stoiska będą mieć firmy i instytucje współpracujące z Centrum Nauki Keplera. Poznacie ich wkrótce.

VIII Piknik Naukowy Centrum Nauki Keplera rozpocznie się o godz. 12.00 na parkingu Centrum Przyrodniczego przy ul. Dąbrowskiego 14 w Zielonej Górze. Na scenie głównej Pikniku zobaczycie pokazy doświadczeń naukowych organizowane przez Małego Inżyniera pt. Chemia na scenie oraz W krainie zimna.

Podczas pikniku będzie można zwiedzać wystawę Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodniczym o wyznaczonych godzinach: 12:15, 13:30, 14:45 oraz 16:00.

Aby wziąć udział w zwiedzaniu, należy pobrać bezpłatny bilet wstępu dostępny w namiocie informacyjnym przy wejściu na teren imprezy. Liczba biletów jest ograniczona.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w VIII Pikniku Naukowym Centrum Nauki Keplera. To doskonała okazja, by w atrakcyjny sposób spędzić czas i dowiedzieć się więcej o nauce i technice.



Godz. 18:00

Noc poetów. Pióro Feniksa audycja radiowa na żywo w Parku pałacowym w Starym Kisielinie

Tytuł: Audycja poetycka LIVE "Pióro Feniksa" - prowadzenie Mariusz Głąb 


Goście muzyczni: 

1. Zespół "Biała Ćma" 

2. Marek Wnukowski i przyjaciele - Monika Bartkowicz - Krzysztof, Dariusz Sieroń

3. Roman Walenciak  


Związek Literatów Polskich o/Zielona Góra 

Związek Literatów Polskich o/Poznań 

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich 

Stowarzyszenie Jeszcze Żywych Poetów 

Grupa Literacka OKSYMORON 

Grupa DKK 

grupa literacka działająca przy RCAK ZG


Audycje Poetyckie „Pióro Feniksa” rozpoczęły nadawanie w krakowskim radio GUARDIAN

w październiku 2019 r. Obecnie nadajemy w własnym Radio MagMa.

Najważniejszym z celów jakie postawił sobie Mariusz Głąb – prowadzący audycje –

to ożywienie poezji współcześnie piszących autorów.

Od 2024r. rozpoczynamy cykl „Odyseja Poetycka” w całym kraju. 


O AUDYCJACH LIVE


Postanowiliśmy przygotować scenariusz specjalnych audycji „Odyseja Poetycka, na żywo

z...”. Dajemy możliwość spotkania się w mieście artystów, by porozmawiać, poznać się,

wymienić zdanie i pomysły. Aby spotkania były jeszcze bardziej atrakcyjne dla twórców,

połączyliśmy je z audycją na żywo. Jest to wieczór przy otwartym mikrofonie. Każdy

obecny może zaprezentować swoją twórczość w audycji. Ponadto – jako część muzyczna

zapraszamy współpracujące z nami zespoły do zagrania koncertu live.



Godz. 20:00

Bluesowe noce: koncert zespołu Free Blues Band w Klubie Piekarnia Cichej Kobiety

bilety 40 zł , rezerwacje ; Agnieszka 500 183 429

REE BLUES BAND

Andrzej Malcherek - gitara, śpiew.

Agnieszka Malcherek - organy Hammonda

Mateusz Pawelec - gitara basowa

Dariusz Kamiński- perkusja

lub online https://www.biletomat.pl/.../free-blues-band-zielona.../

Niegasnący Blask Polskiego Bluesa

Free Blues Band to ikona polskiej sceny bluesowej, która od ponad czterech dekad rozgrzewa serca swoich słuchaczy. Grupa, założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979 roku, prezentuje muzykę pełną ekspresji, łączącą w sobie elementy rhythm'n'bluesa, soul, funky oraz wybrane obszary jazzu. Charakteryzuje się nie tylko unikatowym brzmieniem, ale również bogatym repertuarem, który obejmuje zarówno autorskie kompozycje, jak i brawurowo wykonane covery utworów Jimiego Hendrixa oraz Deep Purple, nadając im bluesowy sznyt.

Zespół jest dumny z posiadania w swoich szeregach wyjątkowej artystki – Agnieszki Malcherek, która zachwyca publiczność swoją grą na oryginalnych organach Hammonda, czyniąc Free Blues Band jedyną taką formacją w Polsce.

Zespół używa oryginalnych organów Hammonda na , których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek. Oprócz Andrzeja Malcherka, gitarzysty i wokalisty, skład uzupełniają Mateusz Pawelec- gitara basowa, oraz Dariusz Kamiński na perkusji, tworząc razem zespół o solidnych fundamentach muzycznych.

Przez lata swojej działalności, Free Blues Band zdobył tytuły laureatów na niemal wszystkich festiwalach muzyki rockowej i bluesowej w Polsce, rozpoczynając od 1983 roku. Ich wyjątkowość i umiejętność interpretacji sprawiły, że współpracowali z legendarnymi postaciami polskiej i światowej sceny muzycznej, w tym z Tadeuszem Nalepą, z którym zespół związany był aż do ostatnich lat życia artysty. Nalepa, koncertując wyłącznie z Free Blues Band w ostatnich trzech latach swojego życia, zagrał swój ostatni koncert właśnie z nimi, 12 sierpnia 2006 roku w Trincu w Czechach.

Ich talent i uniwersalność pozwoliły na dzielenie sceny i występowanie przed takimi międzynarodowymi gwiazdami jak Taj Mahal, Chris Farlowe z Colosseum, Steve Morse i Ian Paice z Deep Purple, a także z polskimi muzykami: Janem "Izba" Izbińskim, Sławkiem Wierzcholskim czy L. Cichońskim,. Free Blues Band otwierał również koncerty dla Deep Purple, Johna Scofielda, Johna Mayala, The Animals, Scotta Hendersona, Johnnego Wintera i TM Stevensa, co świadczy o ich ugruntowanej pozycji na rynku muzycznym.

Dzięki swojej pasji, talentowi i nieustającej pracy, Free Blues Band utrzymuje wysoki poziom muzyczny, jednocześnie rozwijając i promując blues w Polsce i za granicą. Ich muzyka, pełna życia i emocji, stanowi most łączący pokolenia, a każdy koncert to nowa historia napisana dźwiękami, która pozostaje w sercach słuchaczy na długo.





Godz. 21.00

Retro Party: Disco lat 70’ 80’ i 90’ w Cafe Noir

20.07.2024 zapraszamy Was na lipcowe Retro Party. Zaczynamy o 21.00 i gramy cały wieczór!

Będą znane hity lat 70, 80 i 90. Disco Pop Electro

Wakacyjny sobotni wieczór można spędzić tylko w jeden sposób!

Wstęp wolny



Program Lata Muz Wszelakich na lipiec i sierpień 2024 dostępny jest na stronie zok.com.pl (https://zok.com.pl/lato-muz-wszelakich-2024-program/)

Komentarze

Popularne posty