Trzy Czte Ry! Performance! Scena - miejsce wynegocjowane. Michał Fryc/Małgorzata Michałowska

Zapraszamy w czwartek, 10 września, o godzinie 19:00
Trzy Czte Ry! Performance!
Scena - miejsce wynegocjowane.

Michał Fryc - Improwizacja na 4.
Małgorzata Michałowska - Bez tytułu.


proj. Feliks Marciniak

Michał Fryc
(1986) absolwent ASP w Łodzi – Projekty Wizualne 2012, Intermedia 2013/2015 [w trakcie]. Malarz, didżej, twórca muzyki industrialnej. Nagrywa oraz występuje w ramach solowego projektu audiowizualnego VON. Współtworzy wraz z Eweliną Masztanowicz duet artystyczny SRCH. W swojej twórczości podejmuje najczęściej temat ideologii, rozumianej jako uzasadnienie stosunków władzy w społeczeństwie.

Improwizacja na 4. Audiowizualny performance z wykorzystaniem instrumentarium DIY, światła oraz zapachu. Elementy składowe wystąpienia stanowią fizyczny bypass, który ma być stymulantem wyłącznie dla ciała. Jednocześnie, forma wystąpienia uruchamia szereg mimowolnych skojarzeń i znaczeń. Bogate tekstury, szerokie pasmo częstotliwości, dobitny volumen, zdecydowana dynamika kompozycji wywołują często dyskomfort oraz odczucia zagrożenia. Abstrakcyjne doświadczenie jest ekranem dla indywidualnej projekcji widza.

nominacja: dr Łukasz Ogórek, Pracownia Multimediów, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Małgorzata Michałowska (1990) absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, specjalność: multimedia. Studia licencjackie ukończyła w 2013 roku na wydziale Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, kierunek Wzornictwo - specjalizacja: mebel.
Otrzymała honorowe wyróżnienie na VII Ogólnopolskiej Wystawie Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych w Polsce (2015).

Cechą, którą uważam za najbardziej wartościową w życiu twórcy jest umiejętność tworzenia sztuki pod wpływem impulsu, życie sztuką, dostrzeganie jej aspektów w życiu codziennym. Interesuję się sztuką akcji oraz sztuką konceptualną, a poza tym: filozofią, mitologią i historią. W swoich pracach udowadniam, że najważniejsza jest prostota i zwrócenie uwagi na to, co niezauważalne. Posługuję się językiem symboli, nie uznaję półśrodków.

nominacja: dr Zofia (Zorka) Wollny, adiunktka w Pracowni Działań Audiowizualnych i Performatywnych, Akademia Sztuki w Szczecinie

kuratorka projektu: Aleksandra Kubiak
Absolwentka Wydziału Artystycznego UZ Zielona Góra. Tworzy akcje performatywne, obiekty, video, fotografię. W latach 2001-2013 współtworzyła z Karoliną Wiktor Grupę Sędzia Główny (nominowana do Paszportów Polityki oraz nagrody Spojrzenia, laureatki międzynarodowego konkursu sztuki performance w Trento oraz nagrody TVP Kultura). Prace Grupy Sędzia Główny oraz prace indywidualne artystki znajdują się w kolekcjach, m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Narodowego w Warszawie, Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki oraz w kolekcjach prywatnych. Od 2012 roku jest doktorantką na Interdyscyplinarnych Studiach Doktoranckich na UAP w Poznaniu. Współpracuje z Galerią BWA oraz Fundacją Salony z Zielonej Góry. Stypendystka Ministra Kultury w roku 2015.




--
Galeria BWA | Al. Niepodległości 19 | 65-048 Zielona Góra | Tel./Fax 0048 68 325 37 26 | www.bwazg.pl | bwa@bwazg.pl | fb.com/bwazielonagora
Godziny otwarcia | wtorek: 10-15 | środa-piątek: 11-17 | sobota: 12-18 | niedziela: 11-17 | poniedziałek: nieczynne

Galeria BWA jest finansowana przez Urząd Miasta Zielona Góra
Patronat medialny: RTV Lubuska, TVP Gorzów Wielkopolski
Sponsor: P. W. Fast Sp. z o. o.
Specjalne podziękowania dla:
StampTeX

Jeśli nie chcesz otrzymywać materiałów promocyjnych od galerii BWA w Zielonej Górze możesz zrezygnować wysyłając pusty e-mail na ten adres w temacie umieszczając: NIE

Komentarze

Popularne posty