koncerty P/E + Ch-Ch-Ching (22.11) i prezentacja projektu Alicji Żebrowskiej i Jacka Lichonia (26.11)
BWA Zielona Góra i Distorted Animals booking zapraszają w czwartek 22.11 o godzinie 19:00 na koncert P/E + Ch-Ch-Ching. Wstęp wolny! P/E to duet Roberta Piernikowskiego oraz Przemysława Etamskiego. Robert Piernikowski - jest założycielem zespołu Napszykłat, muzykiem, producentem oraz autorem tekstów. W tym roku wydał swój pierwszy solowy album “Się Żegnaj” (2012 FQP). Przemysław Etamski - muzyk, producent, znany głównie z twórczości solowej jak i ze współpracy z Kristen oraz Peve Letym (Indigo Tree, SWNY, Boar Sleeping). W tym roku ukazała się jego trzecia płyta “Lovely Interstellar Trip” (2012 Qulturap). Początki obu artystów tkwią głęboko w hiphopie, który fascynuje ich do dziś, jak mówią - jest to prosta forma, która zarówno odnosi się do ludowego rytuału jak i posiada ogromny potencjał do eksperymentu. Muzycy próbują przemycić zarówno jedno jak i drugie - przy pomocy samplerów, mikserów, kaset, sampli i analogowych syntezatorów skrupulatnie budują proste formy które ewoluują podczas wolnej improwizacji osiągając swój szczyt na niesamowitych koncertach, które są niezwykle istotnym elementem w rozwoju ich muzyki. Ta metoda powstała z naturalnego połączenia fascynacji free jazzem (Etamski) oraz analogową syntezą (Piernikowski) i tworzy ona zupełnie nową jakość na polskiej - jeśli nie swiatowej - scenie muzycznej. Do tej pory P/E zagrali na festiwalach Multiplace w Brnie, Transvizualia w Gdyni oraz Unsound w Krakowie, jedyne dotychczasowe wydawnictwo to “Live at Kisielice” czyli zbiór szkiców z pierwszego wspólnego koncertu. Duet pracuje właśnie nad pierwszą pełną, studyjną płytą którą planuje wydać w przyszłym roku. Jesienna trasa koncertowa P/E zaczyna się siedemnastego listopada w Gdańsku koncertem z Fenneszem oraz Foodem, występ będzie jednocześnie Trójmiejską premierą płyty “Lovely Interstellar Trip” Etamskiego. Do zobaczenia na trasie. http://facebook.com/piernikowskietamski CH-CH-CHING to solowy projekt Pawła Trzcińskiego, znanego m.in. ze współpracy z kolektywem The Complainer. Swój styl buduje łącząc synth- pop z lo-fi, parkietową motorykę przełamując nawiedzonymi wokalami, zapuszczając się momentami w tropikalne lub psychodeliczne rejony. Zamieszczone w sieci utwory otworzyły CH-CH-CHING drogę do koncertów w Paryżu, Barcelonie, Wiedniu, Berlinie, Meksyku czy Londynie oraz do supportów dla Toro y Moi, Handsome Furs, Peaking Lights czy Molly Nilsson. Debiutancka płyta projektu pt. „DOM” ukazała się 12 października nakładem wytwórni Qulturap. Koncert jest zielonogórską premiera tego materiału. Na miejscu będzie można zakupić "DOM" w wersji CD. www.chchching.bandcamp.com www.facebook.com/chchchingsound www.soundcloud.com/ch-ch-ching ---------------------------- Zapraszamy w poniedziałek 26.11 o godzinie 18:00 |
Na kolejny pokaz upłynniania infiltronu jako drogi krzyżowej złożą się dwa filmy.
Pierwszy - Protozwiązki - powstał specjalnie dla tej stacji w wyniku pobytu gościnnego autorów w galerii BWA w Zielonej Górze. Stanowi on element konstruujący sieć historyczną drogi krzyżowej, której wyznacznikiem jest poszukiwanie źródeł - wewnętrzny rytuał infiltronu. Autorzy docierając do źródeł wodnych danego miasta, po drodze odkrywają zapomniane, czy nawet wymazane z pamięci historycznej, losy Polaków. Konstrukcja fabuły filmu jest nieliniowa. Narracja tworzona jest poprzez asocjacje znaczeń, wyobrażeń, skojarzeń i faktów. Całość jest próbą zobrazowania miejsca i ludzi, którzy musieli dawną swoją tożsamość z utraconych ziem, udomowić na obcych im kulturowo terenach. Wątki te powiązane są z historią rzeki Złota Łącza oraz pradziejami cywilizacji łużyckiej. Drugi film - Protofabuła - jest ahistoryczną relacją z wybranych najważniejszych rytuałów jakie autorzy wykonali w przeciągu ostatnich 14 lat. Akcja budowana jest w oparciu o wtórnie wygenerowane związki pomiędzy poszczególnymi działaniami.
Infiltron to dzieło otwarte, które jest realizowane od 1997 r. Polega na wyznaczonym przez jego autorów sposobie uczestnictwa w życiu społecznym różnych kultur, ich zwyczajach, obrzędach, rytuałach i ceremoniach, a także wytwarzaniu własnych form infiltracji.
Galeria BWA jest finansowana przez Urząd Miasta Zielona Góra
Patronat medialny: TVP Gorzów Wielkopolski, ZielonaGora24.tv
Sponsor: P. W. Fast Sp. z o. o.
Specjalne podziękowania dla: Zielona Jadłodajnia, Apartamenty na Placu Słowiańskim, Drukarnia FORTIS, StampTeX
Komentarze
Prześlij komentarz