Babski weekend w Lubuskim Teatrze



Pobierz obrazki
        WIADOMOŚCI TEATRALNE
Aktualności
Bilety online
Babski weekend w Lubuskim Teatrze
"Gdy przyjdzie sen - tragedia miłosna" (reż. P. Wolak, K. Dworak)

20,21 listopada (godz. 19.00) i 22 listopada (godz. 18.00) zapraszamy na Babski Weekend - bilety dla kobiet 50% taniej!!!



Kilka słów o spektaklu:
Prapremiera kolejnego spektaklu autorstwa i w reżyserii Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak (PiK) – twórców związanych z Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Legnicy od 1996 roku, w którym wystawili dotychczas takie przedstawienia jak „Sami" (2008), „Pracapospolita" (2010) czy „Droga śliska od traw. Jak to diabeł wsią się przeszedł" – którego tekst powstał w 2013 roku jako pierwszy z cyklu opowieści wiejskich. W tym samym roku PiK wystawił go na deskach legnickiego teatru. PiK otrzymał nagrodę za najlepszy tekst dramatyczny w konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a spektakl zdobył liczne nagrody na festiwalu Rzeczywistość Przedstawiona w Zabrzu (za tekst, inscenizację, role, scenografię).


Fragment recenzji:
„Gdy przyjdzie sen..." wprowadza widzów w świat polskiej współczesnej wsi Borówka, gdzie poznajemy dwójkę głównych bohaterów – Baśkę i Jaśka, którzy trwają w niesatysfakcjonującej dla nich relacji. Baśka przez całe życie czuje, że jej miejsce nie jest na wsi, że nie należy do tej kultury i tych ludzi oraz, że jest od nich inna, może lepsza, ale przez to nieakceptowalna. Marzy o ucieczce do miasta, pragnie nowych możliwości i ekscytującego życia, jest rozczarowana swoim związkiem, który przykuwa ją do znienawidzonego miejsca i nie potrafiącego jej zrozumieć Jaśka. To nieoczekiwanie ekspresyjnie, wręcz perwersyjnie zaproponowana i z konsekwencją utrzymana w temperaturze wrzenia rola Alicji Stasiewicz. Determinacja i siła dążącej do realizacji niekonwencjonalnego społecznie marzenia ukazana przez ruch, głos, uśmiech, rozpacz, a także pięknie zagrane zalotność i zmysłowość, dobrze oddają charakter bohaterki. Baśka jest skomplikowana i wzbudza mieszane uczucia: niechęć, pogardę, współczucie, litość, ale i sympatię. Popełnia błędy. W rozpaczy miota się i szaleje wybierając często niewłaściwe rozwiązania, podejmuje zgubne, zarówno dla niej jak i dla partnera decyzje. Jasiek - prosty chłopak, niewiele chce od życia. Jego ambicje nie wykraczają poza wieś, w której żyje. Kocha Basię, choć nie rozumie jej marzeń, potrzeb, jej niechęci do miejsca, w którym żyją być może od pokoleń. Jednak im więcej napotyka trudnych sytuacji oraz zagrożeń, starając się zachować umiar wobec męsko-damsko-rodzinno-sąsiedzkich dylematów, tym bardziej gmatwają się relacje pomiędzy nim, a matką, współmieszkańcami i jego kobietą. Wspaniale zagrany przez Ernesta Nitę, podporządkowany mentalności, tradycji, miejscowej porządności i obyczajom, stara się być dobrym obywatelem, który w obliczu dylematów dokonuje słusznych z jego punktu widzenia wyborów, walcząc o kobietę. Walczy także o pozycję we wsi, własny los, swoje życie, dziecko, równowagę i środowiskową moralność. W ostateczności, w konfrontacji z mieszkańcami, ponosi jednak straszliwą porażkę i płaci za to niezwykle wysoką cenę.
Klaudia Rumpel, Dziennik Teatralny, 8 września 2015


Scenariusz, reżyseria, ruch sceniczny: Paweł Wolak i Katarzyna Dworak (PiK)
Scenografia i kostiumy: Małgorzata Bulanda
Muzyka: Jacek Hałas, wykonanie: Zespół Aktorski
Projekcje multimedialne: Adrianna Dziadyk

Zapraszamy!.

rezerwacja biletów:
impresariat (tel. 68 452-72-72 w. 35,51,63)
kasa biletowa (tel. 68 452-72-72 w. 33)

sprzedaż internetowa:
www.bilety.teatr.zgora.pl
Pobierz obrazki


 

Komentarze

Popularne posty