INIRE - Shipwreck score - performans muzyczny
Zapraszamy w poniedziałek 10 marca o godzinie 19:00 na performans muzyczny INIRE: Shipwreck score.
Performans Shipwreck score to dekonstrukcja dźwięków odnalezionych, projekt nierozerwalnie związany z przestrzenią. Nagrania, które posłużyły za bazę audio i wideo wykonane zostały podczas pobytu grupy w Islandii. Idea zainspirowana była atmosferą zatoki Djúpalónssandur, gdzie w 1948 rozbił się angielski statek rybacki. Wówczas było to miejsce pracy sześćdziesięciu łodzi. Dziś, jedyne, co pozostało, to szczątki wyrzuconego na brzeg wraku organizującego pustą przestrzeń po człowieku, terytorium, w którym nie ma podziału na naturę i kulturę, granica zostaje zatarta, ponieważ nikt jej już nie ustala.
Do pozyskiwania dźwięków i obrazów wykorzystano fragmenty wyrzuconych na brzeg metalowych części statku, co sprawia, że klasyczne pojęcie field recordigu przenika się tu z duchem muzyki industrialnej. Zarejestrowany w zatoce materiał dźwiękowy i wizualny poddany jest dekonstrukcji przez analogowe systemy modularne. Całości dopełniają islandzkie kołysanki w wykonaniu Eddy Bergsveinsdóttir. Shipwreck score jest punktem zwrotnym w twórczości grupy, pierwszym performansem, w którym zastosowano technikę analogowej syntezy modularnej zarówno w warstwie audio jak i wideo.
Performanse INIRE, Hermetic Garden (2001), Septem Sermones ad Mortuos (2004), Traces (2007), Atalanta Fugiens (2009), chopintimacy (2010),Dante's Songs (2010), re-membering re-called (2011) i Shipwreck score (2012), prezentowane były w ramach licznych festiwali w Polsce, we Włoszech, Anglii, Francji, Czechach, Słowacji, Austrii, na Węgrzech i na Islandii. Grupę tworzy duet Krzysztof Pawlik i Małgorzata Dancewicz.
Galeria BWA jest finansowana przez Urząd Miasta Zielona Góra
Patronat medialny: TVP Gorzów Wielkopolski, ZielonaGora24.tv
Sponsor: P. W. Fast Sp. z o. o.
Specjalne podziękowania dla: Zielona Jadłodajnia, Apartamenty na Placu Słowiańskim, Drukarnia FORTIS, StampTeX
Komentarze
Prześlij komentarz