List do redakcji: prezentacje filmów on-line z okazji 20 - lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego
Zaproszenie
From: k.doszczak
Date: Fri, Jun 4, 2021 at 9:33 AM
Subject: prezentacje filmów on-line z okazji 20 - lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego
Szanowni Państwo
Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem propozycji video, które zostały przygotowane z okazji 20 – lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego:
- 3 czerwca – od czwartku mona oglądać pierwszy z przygotowanych materiałów wideo prezentacje Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodniczego. Jest to miejsce, którego nadrzędnym celem jest wyjaśnianie natury otaczających nas zjawisk i procesów zachodzących w środowisku przyrodniczym, zgodnie z dewizą - „Uczymy – bawiąc i bawimy – ucząc". Prezentowana jest nowa wystawa „ZOOM" czyli ponad 80 stanowisk interaktywnych, odnoszących się do wybranych zagadnień z zakresu m.in. fizyki, biologii człowieka, ekologii i ochrony środowiska. Pozwalają one na samodzielne przeprowadzenie doświadczeń lub obserwacji, a specjaliści z CP, wspólnie z naukowcami z UZ, służą merytorycznym wsparciem. Przez połączenie zabawy i wiedzy możemy poznać największe osiągnięcia nauki oraz techniki, zrozumieć złożone zjawiska i procesy. Centrum dysponuje nowoczesnym sprzętem multimedialnym, sensorami głębi i specjalistycznym oprogramowaniem, okularami wirtualnej rzeczywistości Samsung GEAR VR oraz specjalnym stanowiskiem rozszerzonej rzeczywistości AR. CNK-CP ściśle współpracuje z Uniwersytetem Zielonogórskim m.in. w zakresie prowadzenia specjalistycznych zajęć w ramach wieloletniego projektu unijnego „Świat Nauki" oraz przy współorganizacji wydarzeń popularyzujących naukę. Po Centrum Przyrodniczym oprowadza nas absolwentka UZ, a obecnie pracownik centrum, dr Magdalena Wieczorek, która jest posiadaczką indeksu z nr 1 Uniwersytetu Zielonogórskiego!
- 4 czerwca - spacer po Ogrodzie Botanicznym (nagranie video) - Zapraszamy na spacer po Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego, po którym oprowadzi nas przewodnik - dr Sebastian Pilichowski. Przybliży nam historię powstania ogrodu oraz zaprezentuje najciekawsze gatunki roślin, które warto poznać. A o tej porze roku wgląda on najciekawiej. Ogród Botaniczny UZ jest w tej chwili najmniejszym i zarazem najmłodszym w Polsce. Otwarty jesienią 2007 roku powrócił na mapę Zielonej Góry po ponad 50 latach nieobecności. To obecnie najbardziej na zachód wysunięty ogród botaniczny rozumiany jako jednostka spełniająca kryteria prowadzenia ogrodu botanicznego w myśl ustawy o ochronie przyrody z 2004 r. Jest to również jedyny ogród botaniczny w województwie lubuskim, zatem stojący przed ogromnym wyzwaniem wobec kształtowania postaw przyrodniczych i działań na rzecz ochrony przyrody w regionie. Merytorycznie, edukacyjnie i naukowo ogrodem zarządza Uniwersytet Zielonogórski. Ogród został wpisany pod nazwą Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego (OBUZ) do ministerialnego rejestru ogrodów botanicznych spełniających wymogi ustawy o ochronie przyrody z 2004 r. Pieczę na ogrodem sprawuje dyrektor Instytutu Nauk Biologicznych UZ. Przy ogrodzie działa też Ptasi Azyl.
- 7 czerwca - wywiady z rektorami Uniwersytetu Zielonogórskiego (on-line). Tego dnia red. Magdalena Faron z Akademickich Mediów Uniwersytetu Zielonogórskiego będzie rozmawiała z prof. zw. dr. hab. Michałem Kisielewiczem - Rektorem Uniwersytetu Zielonogórskiego w kadencjach: 2001/2002 i 2002/2005.
Biogram: Profesor Michał Kisielewicz urodził się 22 czerwca 1939 r w Rzęśnie Polskiej będącej obecnie przedmieściem Lwowa. W 1946 r. Jego rodzina osiedliła się w miejscowości Drzeńsk, gdzie w 1947 r. rozpoczął naukę w Szkole Podstawowej. W 1953 roku podejmuje naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Rzepinie. Po dwóch latach przenosi się do Liceum Pedagogicznego w Ośnie Lubuskim, które kończy w 1957 r.. W tym też roku podejmuje naukę w Studium Nauczycielskim i Państwowej Szkole Muzycznej w Zielonej Górze. W 1959 roku podejmuje pracę w Technikum Mechanicznym, a rok później w Technikum Budowlanym w Zielonej Górze. W styczniu 1961 r. rozpoczął eksternistyczne studia matematyczne na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, które kończy w czerwcu 1965 r. W czerwcu 1963 r. zawarł związek małżeński i przenosi się wraz z żoną Teresą do Sulechowa, gdzie podejmuje pracę w Zasadniczej Szkole Zawodowej, a po roku w Liceum Pedagogicznym. W lutym 1966 r. został zatrudniony na stanowisku asystenta matematyki w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Zielonej Górze, gdzie pracował do 1996 r. zajmując kolejno wszystkie stanowiska od asystenta do profesora zwyczajnego. I od tego czasu, to jest od ponad 50 lat do dnia dzisiejszego jest nieprzerwanie związany z Zieloną Górą i jej środowiskiem akademickim. W latach 1968, 1871, 1978 i 1984 uzyskał kolejno stopnie doktora i doktora habilitowanego oraz tytuły naukowe profesora nadzwyczajnego i zwyczajnego nauk matematycznych. W okresie od 1968 do 1993 roku pełnił w Wyższej Szkole Inżynierskiej kolejno funkcje kierownika zakładu, dyrektora instytutu, dziekana wydziału, prorektora i rektora. Od 1996 do 2001 r. był rektorem Politechniki Zielonogórskiej. W roku 2000 zainicjował proces integracji Politechniki Zielonogórskiej i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze i powołania na bazie tych uczelni Uniwersytetu Zielonogórskiego. We wrześniu 2001 r. został powołany na pierwszego rektora tego Uniwersytetu, a w kwietniu 2002 r. został wybrany na tę funkcję na okres kolejnych trzech lat. Kadencja ta była dla Uniwersytetu Zielonogórskiego ważnym okresem tworzenia jego zasad funkcjonowania, rozwoju nowoczesnej infrastruktury naukowo-dydaktycznej oraz znaczącego rozwoju kadry naukowo-dydaktycznej. Był to zarazem trudny okres stopniowej integracji zielonogórskiego środowiska akademickiego. Dziś, z perspektywy minionych kolejnych 18 lat funkcjonowania i rozwoju Uniwersytetu widać, że ta ostatnia kadencja rektorska Profesora Michała Kisielewicza miała istotny wpływ na jego obecne zasady funkcjonowania i miejsce, jakie Uniwersytet Zielonogórski zajmuje na mapie polskich uczelni wyższych. Profesor Kisielewicz był wielokrotnie wyróżniany odznaczeniami państwowymi i nagrodami Ministra Szkolnictwa Wyższego i Techniki oraz Edukacji Narodowej. W roku 2001 został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
Profesor Michał Kisielewicz posiada bogaty dorobek naukowy i dydaktyczny. Był promotorem ponad 250 prac dyplomowych i magisterskich. Wypromował 14 doktorów nauk matematycznych. Obok opublikowanych ponad 100 artykułów naukowych, posiada w swoim dorobku 3 monografie naukowe: Differential Inclusions and Optimal Control, Stochastic Differential Inclusions and Applications oraz Set-Valued Stochastic Integrals and Applications, wydane w latach 1991, 2013 i 2020 przez renomowane międzynarodowe wydawnictwa naukowe: Kluwer Academic Publishers oraz Springer. Kierunki badań naukowych zainicjowane przez Profesora Kisielewicza w jego publikacjach, zostały rozwinięte przez Jego uczniów tworząc szeroki program badawczy uznawany dziś przez międzynarodowe środowisko matematyczne jako program badawczy zielonogórskiej szkoły teorii multifunkcji i inkluzji różniczkowych.
Nieprzerwana od ponad 55 lat aktywność naukowo-dydaktyczna i organizacyjna Profesora Michała Kisielewicza w zielonogórskim środowisku akademickim jest ważnym elementem historii powstania i rozwoju tego środowiska, w której Profesor Kisielewicz odegrał znaczącą rolę.
- 8 czerwca – prezentacja Planetarium Wenus (nagranie video) – Nagranie ukazujące historię i obecny wygląd Planetarium Wenus. Planetarium w Zielonej Górze zostało otwarte w październiku 2015 roku. Pomysłodawcą i gorącym orędownikiem idei powstania tego obiektu był prof. Janusz Gil z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce, pod kopułą o średnicy 10 m znajduje się widownia na 93 miejsca. W budynku poza salą planetaryjną, znajduje się Sala Lotów Kosmicznych, gdzie prowadzone są różnego rodzaju zajęcia z wykorzystaniem komputerów, natomiast w holu możemy zwiedzić jedną z najbardziej okazałych wystaw meteorytów w województwie lubuskim.
Opiekę merytoryczną nad działaniami w Planetarium sprawują naukowcy z Instytutu Astronomii im. prof. Janusza Gila Uniwersytetu Zielonogórskiego.
- 14 czerwca - Wywiady z rektorami Uniwersytetu Zielonogórskiego (on-line). Tego dnia red. Magdalena Faron z Akademickich Mediów Uniwersytetu Zielonogórskiego będzie rozmawiała z prof. dr. hab. Czesławem Osękowskim - Rektorem Uniwersytetu Zielonogórskiego w kadencjach: 2005/2008 i 2008/2012.
Biogram: Profesor Czesław Osękowski 30 grudnia br. skończy 70 lat. Urodził się w Gubinie, obecnie województwo lubuskie. Jest żonaty, ma dwoje dorosłych dzieci. Ukończył studia politologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim. Tam też w 1983 r. uzyskał stopień doktora politologii. Habilitował się w 1995 r. z nauk humanistycznych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2000 r. uzyskał tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych. W 2001 r. został profesorem zwyczajnym. W pracy naukowej zajmuje się pograniczem i stosunkami polsko-niemieckimi w XX wieku, dziejami Ziemi Lubuskiej, historią polityczną Polski i powszechną XX w., integracją europejską. Jest autorem 9 książek i 2 raportów, ponad 200 artykułów naukowych oraz ok. 30 redakcji prac zbiorowych. Jego książki i artykuły naukowe ukazywały się m.in. w takich wydawnictwach jak Poznańskie, Sejmowe, większości wydawnictw uniwersyteckich w kraju oraz w wydawnictwach niemieckich (Freie Universität w Berlinie, Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Uniwersytetu w Osnabrück).
Profesor C. Osękowski zawsze przywiązywał dużą wagę do kształcenia studentów. Przez lata prowadził zajęcia z historii najnowszej Polski i powszechnej XX w. dotyczące pogranicza polsko-niemieckiego, integracji europejskiej oraz seminaria dla studentów historii i politologii. Wykształcił ponad 200 magistrów historii i politologii. Pod jego opieką powstało też ponad 100 prac na studiach podyplomowych z europeistyki, dotyczących pozyskiwania środków unijnych i współpracy transgranicznej konkretnych samorządów. Wypromował 17 doktorów historii i politologii, z czego aż 11 z nich napisało rozprawy dotyczące Ziemi Lubuskiej.
Napisał około 100 recenzji prac doktorskich, habilitacyjnych i opinii w postępowaniu o tytuł naukowy oraz superrecenzji na zlecenie Centralnej Komisji ds. Tytułu i Stopni Naukowych, dwie recenzje w postępowaniu o nadanie tytułu doktora honoris causa. Był też promotorem w postępowaniu o doktorat honoris causa Uniwersytetu Zielonogórskiego Księdza Biskupa Adama Dyczkowskiego, byłego Ordynariusza Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Napisał kilkadziesiąt recenzji wydawniczych różnych prac naukowych dla wielu wydawnictw w kraju, w tym zwłaszcza dla wydawnictw uniwersyteckich. Recenzował kilkadziesiąt grantów i projektów naukowych, w latach 90. minionego stulecia sporządził kilkanaście ekspertyz na temat pogranicza polsko-niemieckiego i stosunków polsko-niemieckich dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Był też jednym z recenzentów dwutomowej Encyklopedii Solidarności opublikowanej w latach 2010-2011.
Wygłaszał referaty na dziesiątkach konferencji naukowych, z których większość miała międzynarodowy charakter. W 1997 r. był konsultantem naukowym programu badawczego pt. „Odra jako krajobraz kulturowy" realizowanego przez rządy Polski i RFN. Uczestniczył w polskich i polsko-niemieckich grantach naukowych. W latach 2001-2004 pracował w polsko-niemieckim zespole opracowującym koncepcję przestrzennego zagospodarowania pogranicza polsko-niemieckiego do 2020 r. Był jednym z czterech polskich ekspertów. Pracował w zespole Ministra Edukacji Narodowej ds. powołania UZ.
Od 1983 r. był związany z Wyższą Szkołą Pedagogiczną w Zielonej Górze. W latach 1994-1999 był zastępcą dyrektora Instytutu Historii WSP ds. naukowych, w latach 1999-2002 dyrektorem Instytutu Historii, w latach 2002-2005 był dziekanem Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Od 2005 do 2012 roku (dwie kadencje) był rektorem Uniwersytetu Zielonogórskiego. Od kilkudziesięciu lat jest członkiem Polskiego Towarzystwa Historycznego, w latach 1997-2000 pełnił funkcję prezesa Oddziału PTH w Zielonej Górze. Także kilkadziesiąt lat jest członkiem Instytutu Zachodniego w Poznaniu i Lubuskiego Towarzystwa Naukowego. Przez pięć kadencji (w latach 2003-2018) był członkiem Komitetu Nauk Historycznych PAN. Nieprzerwanie od 2008 r. i nadal jest przewodniczącym Rady Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze i od 2017 r. przewodniczącym Rady Muzeum Historycznego w Lubinie.
Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej", odznaką honorową „Zasłużony dla Archiwistyki Polskiej", medalem „Zasłużony dla Województwa Zielonogórskiego", medalem „Zasłużony dla Województwa Lubuskiego", złotym medalem Prezydenta Zielonej Góry oraz Odznaką Honorową Związku Sybiraków. Jest honorowym obywatelem Gminy Gubin oraz Miasta i Gminy Lubsko, a w 2004 r. został wybrany przez czytelników „Gazety Lubuskiej" Lubuszaninem Roku. Otrzymał wiele różnych nagród i wyróżnień m.in. w 2001 r. otrzymał nagrodę historyczną tygodnika „Polityka", dziewięć razy nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, nagrodę kulturalną Prezydenta Zielonej Góry i Lubuski Wawrzyn Naukowy.
Po zakończeniu kadencji rektorskiej ponownie zajął się dziejami Ziemi Lubuskiej i pograniczem polsko-niemieckim. Dodatkowo poszerzył zakres badań o samorząd terytorialny co związane było z pracą w zespole ds. połączenia miasta Zielona Góra z gminą Zielona Góra we wspólny samorząd terytorialny. W 2016 r. opublikował książkę, w której opisał proces połączenia miasta z gminą oraz towarzyszące temu uwarunkowania i kulisy.
Od stycznia 2021 r. kieruje Komitetem Organizacyjnym Obchodów Jubileuszu 800-lecia powstania miasta (w 2022 r.) i 700-lecia nadania Zielonej Górze praw miejskich (w 2023 r.).
- 21 czerwca - Wywiady z rektorami Uniwersytetu Zielonogórskiego (on-line). Tego dnia red. Magdalena Faron z Akademickich Mediów Uniwersytetu Zielonogórskiego będzie rozmawiała z prof. dr. hab. inż. Tadeuszem Kuczyńskim - Rektorem Uniwersytetu Zielonogórskiego w kadencjach: 2012/2016 i 2016/2020.
Biogram: Profesor Tadeusz Kuczyński urodził się w 1951 r. we Wrocławiu. W 1976 r. ukończył Wydział Budownictwa Politechniki Wrocławskiej. W roku 2003 uzyskał tytuł naukowy profesora nauk rolniczych. Z zielonogórską uczelnią związany jest od 1999 r. W latach 2002-2008 był dziekanem Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, a w 2008-2012 prorektorem ds. nauki i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Członek Rady Naukowej Instytutu Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa w Warszawie od lipca 2007 r. do kwietnia 2010 r. Od 2004 r. do 2008 r. przedstawiciel Uniwersytetu Zielonogórskiego w Komitecie Sterującym, a od 2008 r. w Komitecie Zarządzającym 6 polskich uczelni (oprócz UZ są to Politechniki: Gdańska, Śląska, Wrocławska, Krakowska i Akademia Górniczo Hutnicza) oraz Electricite de France (EDF)-Polska i EDF Research and Development. Prezes Zielonogórskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Energii Odnawialnej od czerwca 2007 r. do grudnia 2008 r. Koordynator Zadania 6. Projektu strategicznego NCBiR „Zintegrowany system zmniejszenia eksploatacyjnej energochłonności budynków" w latach 2010-2012. Współkoordynator projektu partnerskiego „Zielona Energii" – FRAME – w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej – POWT Polska–Brandenburgia w latach 2012-2014.
Autor monografii i licznych artykułów z zakresu emisji zanieczyszczeń (głównie związków azotu) i ich wpływu na środowisko, efektywnego kształtowania mikroklimatu w budynkach inwentarskich, inżynierii odnawialnych źródeł energii, etyki środowiska, w tym środowiska zurbanizowanego. W latach 1994-2010 członek Zarządu II Sekcji Technicznej (Budownictwa Rolniczego) Międzynarodowej Organizacji Inżynierii Rolniczej (CIGR). Przedstawiciel Polski w Programie AFANET - SOCRATES w zakresie nauczania bioetyki zwierząt w latach 2001-2004; od 2003 r. udział w Komitecie Koordynującym Programu. Od 2004 r. udział w Komitecie Koordynującym Programu "Redefining the curricula for the multifunctional rural environment - agriculture, forestry and the rural society" (MRENet); także koordynator Grupy Roboczej WP2a Development of curricula which address the expectations of society - Ethics. Od 2002 r. udział w Komitecie Programowym Sieci Naukowej AGRORISK (Eliminowanie rolniczych zagrożeń zdrowia i środowiska). Od 2003 r. do 2008 ekspert w grupach roboczych działających w ramach UNECE CLRTAP TFEIP "Expert Group on Ammonia Abatement" oraz "Expert Panel on Agricultural Emissions". Ekspert w zakresie energii i środowiska Krajowego Związku Pracodawców - Producentów Trzody Chlewnej od 2005 r. Od marca 2008 r. udział w grupie Task Force Reactive Nitrogen (TFRN-2). Od lutego 2009 r. w UNECE CLRTAP TFEIP Expert Panel on Mitigation of Agricultural Nitrogen. Od grudnia 2008 r. w Standing Committee on Agricultural Research (SCAR) Collaborative Working Group on Agriculture and Energy. Od października 2008 przedstawiciel polskich NGOs w pracach w Sewilli nad modyfikacją dokumentu BREF dotyczącego intensywnej produkcji trzody chlewnej i drobiu. Członek Komitetu Inżynierii Środowiska Polskiej Akademii Nauk w kadencji 2016-2019. Profesor honorowy Politechniki Lubelskiej 2018 r. Od 2018 przedstawiciel Polski w Grupie Zadaniowej ds. Azotu Reaktywnego Konwencji LRTAP. Ma żonę, córkę i trzy wnuczki.
- 28 czerwca - Wywiady z rektorami Uniwersytetu Zielonogórskiego (on-line). Tego dnia red. Magdalena Faron z Akademickich Mediów Uniwersytetu Zielonogórskiego będzie rozmawiała z prof. dr. hab. Wojciechem Strzyżewskim – Rektorem Uniwersytetu Zielonogórskiego w kadencji 2020/2024.
Biogram: Profesor Wojciech Strzyżewski urodził się i wykształcił w Zielonej Górze, jest absolwentem historii zielonogórskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Od 1984 r. jest zatrudniony w Instytucie Historii WSP. W 1990 r. obronił rozprawę doktorską, a w 1999 r. odbył kolokwium habilitacyjne (w zakresie historii nowożytnej) na Wydziale Historycznym UAM w Poznaniu. Od 2001 r. jest profesorem Uniwersytetu Zielonogórskiego. W 2010 r. uzyskał tytuł profesora nauk humanistycznych, a w następnym roku został zatrudniony na stanowisku profesora zwyczajnego.
Profesor Strzyżewski w prowadzonych od lat badaniach zajmuje się naukami pomocniczymi historii i dziejami wczesnonowożytnymi XVI-XVIII w. Jest uznanym w Polsce ekspertem w zakresie heraldyki. Opracował kilkadziesiąt projektów herbów i flag dla różnych jednostek samorządowych (w tym herbu i flagi województwa lubuskiego). Jest dwukrotnym laureatem nagrody za najlepszą w Polsce książkę z zakresu heraldyki, autorem ponad 150 publikacji naukowych w tym dziesięciu monografii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Heraldycznego i niemieckiego Towarzystwa „Herold" w Berlinie.
Prof. W. Strzyżewski posiada doświadczenie w zakresie kształcenia młodej kadry naukowej, był promotorem 10 rozpraw doktorskich, wielokrotnym recenzentem rozpraw habilitacyjnych i doktorskich. Był również kierownikiem kilkunastu zespołów badawczych.
Od początku pracy zawodowej związany z zielonogórskimi uczelniami - najpierw Wyższą Szkołą Pedagogiczną, a następnie Uniwersytetem Zielonogórskim. Posiada bardzo bogate doświadczenie w zakresie zarządzania różnymi strukturami uczelni. Pełnił szereg funkcji organizacyjnych poczynając od kierownika Zakładu Historii XVI-XVIII wieku, zastępcy dyrektora Instytutu Historii, następnie dyrektora Instytutu Historii. W latach 2005-2012 był dziekanem Wydziału Humanistycznego UZ, a w latach 2012-2020 pełnił funkcję prorektora ds. studenckich i pierwszego zastępcy rektora UZ.
Z racji specyfiki prowadzonych badań i prac organizacyjnych prof. Strzyżewski posiada ugruntowane doświadczenia we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego różnego stopnia, administracją i instytucjami rządowymi oraz placówkami oświatowymi. Uczestniczył w pracach wielu komisji i zespołów samorządowych.
Pełnienie funkcji prorektora ds. studenckich pozwoliło prof. Strzyżewskiemu uzyskać doświadczenie w zakresie współpracy z wieloma organizacjami studenckimi, oświatowymi.
Materiały będą dostępne na profilu Uniwersytetu Zielonogórskiego i Akademickiego Radia Index na Facebooku:
https://www.facebook.com/UniwersytetZielonogorski
https://www.facebook.com/index96fm
Pozdrawiam
Katarzyna Doszczak
Biuro Prasowe
Uniwersytetu Zielonogórskiego
ul. Licealna 9
65-417 Zielona Góra(..)
Adam Fularz, manager Radiotelewizji
RTVP OPÉRA www.opera.rtvp.pl
Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A, 65-154 Zielona Góra
Komentarze
Prześlij komentarz