ZOK zaprasza na koncert 31 stycznia



Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza :
 
Musicalowo-filmowo koncert w wykonaniu Lubuskiej Orkiestry Rozrywkowej 31 stycznia, godz. 17.00 Hydro(za)gadka

Zielonogórski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na kolejny koncerty Lubuskiej Orkiestry Rozrywkowej tym razem z dużą ilością muzyki filmowej oraz z popularnych musicali.

Tę młodą Orkiestrę mieliśmy już okazje oglądać w Zielonej Górze. Zaprezentowali się nam w Palmiarni
z utworami z musicali, z okazji Święta Odzyskania Niepodległości (utwory polskie oraz dzieła klasyczne w lekkiej
i zabawnej formie), podczas  Lata Muz Wszelakich w programie „Letnie hity pod Palmami", a w ubiegłym roku w „Koncercie zimowym".

Podczas tegorocznego koncertu Orkiestra zaprezentuje muzykę Georga Gershwina, trochę żartów muzycznych, znane i lubiane przeboje muzyki filmowej oraz fragmenty z najpopularniejszych musicali (m.in. „Skrzypka na dachu" i „Upiora z opery"), w opracowaniu na orkiestrę dętą.

Dyrygenci: Remigiusz Rabiega i Jarosław Wnorowski.

Lubuska Orkiestra Rozrywkowa powstała w 2012 roku w Zielonej Górze. Jej członkami są muzycy
z orkiestr dętych z terenu województwa lubuskiego (Zielona Góra, Żary, Świebodzin, Nowa Sól, Żagań), zachodniej Wielkopolski (Wolsztyn) i Dolnego Śląska (Chocianów). Wszyscy są pasjonatami muzyki, nie tylko rozrywkowej, ale także i poważnej.

 

 
 
W 80. rocznicę urodzin Anny German ZOK zaprasza ! 14 lutego 2016 godz. 17:00 Hydro(za)gadka

Z okazji zbliżającej się okrągłej rocznicy urodzin Białego Anioła przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkową propozycję. Vladyslava Vdovychenko to wokalny sobowtór Anny German. Jej głos jest znany m.in. z filmu „Anna German", w którym oprócz oryginalnych nagrań Anny German z orkiestrą, można usłyszeć także głos Vladyslavy Vdovychenko w aż 7 utworach. Były to utwory, gdzie nie można było odtworzyć oryginalnych nagrań Anny German, dlatego też poproszono Panią Władysławę, aby użyczyła swojego głosu Joannie Moro.

Vladyslava Vdovychenko urodziła się i wychowała na Ukrainie. Historia, która związała ją niewidzialną nicią z Anną German jest naprawdę wyjątkowa. Rodzice Władysławy, którzy są muzykami, kilka tygodni przed pojawieniem się na świecie małej Włady, przypadkowo w jednym z hoteli spotkali Annę German, która odbywała akurat trasę koncertową w ZSRR. German, kiedy zobaczyła kobietę w ciąży miała przepowiedzieć, że na świat przyjdzie dziewczynka, a rodzice będą z niej w przyszłości bardzo dumni. Tak też się stało, przy czym Anna nie wiedziała, że dziś dumna jest z niej cała Ukraina. Ukończyła Konserwatorium w Odessie, jest solistką tamtejszej Filharmonii. Dzięki niebywałemu podobieństwu wokalnemu do jednej z ikon muzyki polskiej – Anny German, stworzyła niezapomniany koncert upamiętniający jej twórczość. Po raz pierwszy jej talent został odkryty w wieku 9 lat (niespełna miesiąc po śmierci Anny German). To wtedy dostrzeżono jej wyjątkowy głos – głos dojrzałej kobiety, którego barwa do złudzenia przypominała głos Anny German. Jej praca nad warsztatem wokalnym początkowo w szkole muzycznej, później w odeskim konserwatorium sprawiła, że jest uznawana jest na Ukrainie za głosowego sobowtóra Anny German. Regularnie występuje wywołując wiele emocji, przywołując w niezapomnianych utworach lata młodości, ale i tragicznej historii Anny German. Do dnia dzisiejszego ma na swoim koncie ponad 100 koncertów upamiętniających twórczość niezapomnianej polskiej artystki, występując na terenie całej Ukrainy oraz Mołdawii.

Anna German do dnia dzisiejszego uznawana jest za jedną z największych polskich gwiazd, jakie kiedykolwiek pojawiły się na polskiej scenie muzycznej. Zrobiła oszałamiającą karierę przede wszystkim na terenie całego Związku Radzieckiego. Do dnia dzisiejszego odbywają się w Rosji i na Ukrainie koncerty upamiętniające jej twórczość, a sale koncertowe za każdym razem wypełniają się po brzegi. Oddajemy w Państwa ręce wyjątkowy koncert wspominający twórczość tej niezapomnianej artystki w wykonaniu osoby, która została doceniona także przez męża Anny German – Zbigniewa Tucholskiego.

 Zielonogórski Ośrodek Kultury bilety w cenie 35 zł do nabycia w sieci sprzedaży abilet.pl


MARCELINA 19 lutego 2016 godz. 20:00 Hydro(za)gadka

Marcelina to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka.
Na początku 2016 roku Marcelina rozpoczyna drugą część trasy promującą swój trzeci autorski album o tytule "Gonić burzę" (premiera 9.10.2015r).
Na nowym krążku znalazło się trzynaście utworów, współautorką wszystkich kompozycji jest Marcelina. Jest także autorką tekstów, poza jednym - wspólnie napisanym z Budyniem z zespołu Pogodno.
Klimat płyty to gitarowe brzmienie, które w zestawieniu z delikatnym głosem Marceliny dają niesamowicie świeży efekt.
Marcelina o nowej płycie:
"To już moja trzecia płyta, jestem więc trochę zestresowana, ale też podekscytowana, bo zdecydowanie weny i pomysłów nie brakuje. Mam bardzo dobry czas twórczy, mnóstwo pomysłów, które ...
w połączeniu ze zdobytym podczas ostatnich lat doświadczeniem w studiu jak i na scenie, znajdą swoje ujście właśnie w tym krążku. Uważam, że ta płyta to mój duży artystyczny krok w przód. Płyta, której nadałam tytuł "GONIĆ BURZĘ" dokładnie odzwierciedla mój stan ducha, osobowości czy też muzycznej drogi, którą właśnie zmierzam..."

Marcelina do tej pory wydała dwie płyty: "Marcelina" (2011r.) i "Wschody/Zachody" (2013r.). Nominowana była do Fryderyków, do nagrody "Warto" Gazety Wyborczej, jej utwór "Wroclove" stał się oficjalnym hymnem miasta Wrocław, a utwór "Motyle" pochodzący z debiutanckiej płyty został wykorzystany w reklamie społecznej w Rosji i emitowany w tamtejszej telewizji publicznej.
Marcelina współpracowała z takimi artystami jak Piotr Rogucki (Piotr zaśpiewał gościnnie w utworze Marceliny "Karmelove" - teledysk do tego utworu przekroczył 8 mln wejść na YT), Grubsonem (utwór "Jedna z planet" w duecie z Marceliną był drugim oficjalnym singlem Grubsona z jego płyty "Holizm" wydanej na początku 2015 r.) czy zespołem Happysad w utworze "Nie będziem płakać" oraz VNM'em i Pawbeatsem w hip-hop'owej odsłonie. Jest również jedną z artystek biorących udział w projekcie Panny Wyklęte/Wygnane (wraz z m.in. Kasią Kowalską, Mariką, Anią Rusowicz).

Marcelina koncertowała na największych i najciekawszych Festiwalach w Polsce, m.in. na Heineken Opener, Coke Live, Off Camera oraz w kilkudziesięciu klubach, gdzie zapełnia coraz większe sale koncertowe.
Wystąpiła także w Paryżu oraz na Mauritiusie.

Najnowsza płyta Marceliny to na żywo ogromna dawka energii, wysoki poziom muzyczny gwarantowany przez znakomity zespół (muzycy Marceliny współpracują także z Anią Dąbrowską, Urszulą Dudziak, Grubsonem) oraz uczta dla oczu, co zapewnia oświetlenie specjalnie przygotowane na ten koncert.


 
Friends Music of Jarek Śmietana
26 lutego, godz. 20.00

Utwory nieżyjącego najwybitniejszego polskiego gitarzysty jazzowego będą wykonane przez jego najbliższych współpracowników, czołówkę polskich jazzmanów

Wykonawcy:

Wojciech Karolak (organy hammonda), Antoni Dębski (gitara basowa),  Adam Czerwiński (perkusja), Piotr Baron (saksofon), Marek Napiórkowski (gitara elektryczna)

 

Przedwczesna śmierć Jarka Śmietany (1951-2013), wybitnego gitarzysty, kompozytora, aranżera, wokalisty i lidera, była ogromną stratą dla polskiego jazzu. Artysta pozostawił po sobie ogromny dorobek w postaci ponad stu kompozycji i niezliczonej ilości nagrań, które teraz staną się inspiracją dla młodych wykonawców. W koncercie wezmą udział muzyczni partnerzy Jarka Śmietany, zaś program wypełnią utwory pochodzące z różnych okresów jego twórczości. Piotr Baron, czołowy saksofonista tenorowy, kompozytor, lider, współpracował m.in. z Piotrem Wojtasikiem, Jarkiem Śmietaną, Tomaszem Stańką oraz Artem Farmerem, Eddiem Hendersonem, Victorem Lewisem i Johnem Hicksem. Nagrał kilka autorskich albumów, m.in. Bogurodzica (2000), Reference (2004), Salve Regina (2007), Sanctus, Sanctus, Sanctus (2008). Adam Czerwiński, znakomity perkusista. Współpracował ze Zbigniewem Namysłowskim i Janem Ptaszynem Wróblewskim, w latach 1993–2013 był stałym członkiem zespołów Jarka Śmietany. Antoni Dębski jeden z czołowych polskich gitarzystów basowych. Współpracował z Jarosławem Śmietaną, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Szukalskim, Wojciechem Karolakiem, Andrzejem Zauchą. Koncertował na całym świecie, biorąc udział w licznych prestiżowych, międzynarodowych festiwalach jazzowych. Wojciech Karolak, najwybitniejszy organista jazzowy w historii polskiego jazzu, kompozytor, aranżer, lider. Z Jarkiem Śmietaną łączyła go głęboka przyjaźń i miłość do bluesa. Przez lata stanowili nierozłączny tandem, nagrali wspólnie wiele płyt, m.in. Phone Conversations, What's Going On, Revolution, I Love the Blues. Marek Napiórkowski, znakomity gitarzysta, kompozytor, sideman. Obecnie zajmuje pierwsze miejsce w kategorii gitara w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum. Stały współpracownik Henryka Miśkiewicza i Anny Marii Jopek. W 2014 r. nagrał doskonale przyjęty album UP!

 

Bilety w cenie: normalny 40 zł do nabycia w systemie sprzedaży abilet.pl i na godzinę przed koncertem (tylko w przypadku jeżeli wcześniej nie zostaną wyprzedane).

Zielonogórski Ośrodek Kultury, Hydro(za)gadka, ul. Festiwalowa 3

 

Komentarze

Popularne posty