Zaproszenie z galerii BWA ZG | Jacek Milewski (28.10)| Yael Bartana (3.11) | Aleksandra Kubiak (4.11)

JACEK MILEWSKI | BAZARCHIWUM [28.10-13.11]

Zapraszamy w piątek 28 października o godzinie 19:00 na otwarcie wystawy Jacka Milewskiego "Bazarchiwum".
Wystawa będzie czynna do 13.11.2011.

ImageImage 

Jacek Milewski

ur.1983r., absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze, dyplom z malarstwa zrobiony na ulicy (2004).

Obecnie mieszka w Zielonej Górze, pracuje na terenie Zielonej Góry i całego kraju.

Wystawy

2011-wystawa zbiorowa "Fashions object" w galerii MBWA w Lesznie
2011-wystawa zbiorowa "Fashions object" w galerii ON w Poznaniu
2008-wystawa indywidualna "FASZAN FAKAP" w Cafe Mięsna w Poznaniu
2008-wystawa zbiorowa "Czaszka" w galerii Fermentownia w Zielonej Górze
2007-wystawa indywidualna "BAK !NA DZIANGAL2" w galerii Fermentownia w Zielonej Górze
2006-wystawa indywidualna "BAK !NA DZIANGAL1" w galerii PWW w Zielonej Górze
2004-wystawa zbiorowa "FORUM ULICY" w galerii PWW w Zielonej Górze


W twórczości interesuje mnie szeroko pojęte zagadnienie PROCESU od tworzenia po rozkład, i przetwarzanie też jest fajne!

http://baza10.blogspot.com/

http://www.fotolog.com/baza10

YAEL BARTANA | ...I ZADZIWI SIĘ EUROPA
WIDEO Z PAWILONU POLSKIEGO NA 54 BIENNALE W WENECJI [3.11]


Zapraszamy w czwartek 3 listopada o godzinie 19:00 na pokazy filmów prezentowanych w Pawilonie Polskim na 54 Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Wenecji la Biennale di Venezia.

Image 

Na wystawę …i zadziwi się Europa składa się trzyczęściowa instalacja wideo izraelskiej artystki Yael Bartany. To pierwszy przypadek w historii polskiego udziału w biennale, aby Polskę reprezentował twórca z innego kraju. Głównym tematem filmowej trylogii Yael Bartany, w skład której wchodzą prace Mary Koszmary (2007), Mur i wieża (2009) i Zamach (2011), jest działalność Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce, stworzonego przez artystkę ruchu politycznego stawiającego sobie za cel powrót ponad trzech milionów Żydów do ojczyzny ich przodków. Akcja filmu Bartany rozgrywa się w symbolicznej przestrzeni pełnej blizn po konfliktach etnicznych i wojnach. Splatają się tu ze sobą wątki dotyczące izraelskiego ruchu osadniczego, syjonistycznych marzeń, antysemityzmu, Holokaustu i palestyńskiego prawa do ziemi. Integralną częścią projektu Bartany jest stworzenie fundamentów realnego ruchu społeczno-politycznego.
 

Yael Bartana urodziła się w 1970 roku w Afuli w Izraelu. Zajmuje się filmem, fotografią, instalacjami wideo i dźwiękowymi. Jest autorką licznych wystaw indywidualnych, m.in. w PS1 w Nowym Jorku, Moderna Museet w Malmö, Center for Contemporary Art w Tel Awiwie, Kunstverein w Hamburgu, Van Abbemuseum w Eindhoven czy Fridericianum w Kassel. Brała udział w prestiżowych wystawach, takich jak Manifesta 4, Frankfurt (2002), 27. Biennale w São Paulo (2006) i documenta 12 w Kassel (2007). W swoich pracach realizowanych w Izraelu Bartana zajmowała się głównie problemem dotyczącym tego, w jaki sposób wojna, rytuały militarne i poczucie zagrożenia wpływają na codzienne życie. Od roku 2008 roku pracuje również w Polsce, tworząc projekty na temat historii stosunków polsko-żydowskich i jej wpływu na dzisiejszą tożsamość Polaków. Jest laureatką wielu nagród, m.in. Artes Mundi 4 (Walia, 2010), nagrody Anselma Kiefera (2003), Prix Dazibao (Montreal, 2009), Prix de Rome (Rijksakademie, Amsterdam, 2005), Dorothea von Stetten Kunstpreis (Kunstmuseum Bonn, 2005), Nathan Gottesdiener Foundation Israeli Art Prize (2007).

ALEKSANDRA OLA KUBIAK | DOLCE VITA [4-27.11]

Zapraszamy w piątek 4 listopada o godzinie 19:00 na otwarcie wystawy Aleksandry Kubiak "Dolce Vita".
Wystawa będzie czynna do 27.11.2011.

ImageImage 

Dolce Vita to film dokumentujący spotkanie artystki z niepełnosprawnym mężczyzną, żebrzącym na zielonogórskim deptaku. Aleksandra Ola Kubiak podjęła próbę nawiązania relacji poprzez wspólną naukę tańca, która powodowała bliskość, wysiłek, bezpośredni kontakt fizyczny. Dolce Vita to opowieść o przekraczaniu granic swojej fizyczności i emocjonalności, to efekt zderzenia z rzeczywistością Innego. Wielokrotnie podejmowane przez artystkę starania, by znaleźć wspólny język, zmotywować do podjęcia nowego wyzwania napotykają barierę wyznaczoną przez status społeczny bohatera. Ogromny wysiłek dla obu partnerów i towarzyszące poznawaniu emocje kumulują się dopiero w ostatnim wspólnym tańcu.

Kuratorka: Marta Gendera
Produkcja: BWA Zielona Góra, Fundacja Salony

--
Jeśli nie chcesz otrzymywać materiałów promocyjnych od galerii BWA w Zielonej Górze możesz zrezygnować wysyłając pusty e-mail na ten adres w temacie umieszczając: NIE

Galeria BWA jest finansowana przez Urząd Miasta Zielona Góra
Patronat medialny: TVP Gorzów Wielkopolski, ZielonaGora24.tv
Sponsor: P. W. Fast Sp. z o. o.
Specjalne podziękowania dla: Zielona Jadłodajnia, Apartamenty na Placu Słowiańskim, Drukarnia FORTIS  M. Borowy Sp. j.

Godziny otwarcia: poniedziałek: nieczynne | wtorek: 10-15 | środa-piątek: 11-17 | sobota: 12-18 | niedziela: 11-17

GALERIA BWA | AL. NIEPODLEGŁOŚCI 19 | 65-048 ZIELONA GÓRA | TEL/FAX 68 325 37 26 | WWW.BWAZG.PL | BWA@BWAZG.PL

Komentarze

Popularne posty